Profilaktyczne warsztaty edukacyjne

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNYCH

Celem zajęć jest uświadomienie sobie przez dzieci co to znaczy, że są one członkami rodziny. Mają okazję do zastanowienia się: "Czym jest rodzina"; "Jakie potrzeby zaspokaja". Dzieci uświadamiają sobie, że są jej ważnymi członkami oraz mają określone zadania i czynności do wykonywania w domu.

Kształtowanie umiejętności komunikacyjnych. Uświadomienie uczniom, że  umiejętność porozumiewania się jest podstawą dobrych kontaktów koleżeńskich, małżeńskich i rodzinnych. Brak takich umiejętności może prowadzić do samotności i poczucia bezsilności. Dobra komunikacja to niezbędny warunek, by ludzie mogli rozmawiać z ze sobą w sposób otwarty i nie zagrażający. Otwarta komunikacja wzmacnia relacje między ludźmi.

STRAŻ MIEJSKA

Dzieci poznają specyfikę pracy strażnika oraz charakterystykę ubioru i wyposażenia, przekazanie informacji na temat bezpiecznego poruszania się pieszego po drodze.

Kształtowanie umiejętności komunikowania się z innymi, konstruktywne sposoby radzenia sobie ze złością oraz w sytuacjach agresji i przemocy rówieśniczej.

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH

Uczniowie wzajemnie poznają siebie. Uczą się zasad współpracy w grupie i poczucia jedności jako klasa.

Zajęcia pokazują jakie są zagrożenia związane z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii oraz uczą bezpiecznego z nich korzystania.

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNYCH

Dzieci uczą się rozpoznawać sytuacje zagrażające  ich bezpieczeństwu w kontaktach z dorosłymi, nieznanymi osobami. Zdobywają wiedzę w zakresie praw dziecka, form przemocy oraz ochrony przed zagrożeniami przemocą i wykorzystywaniem.

Zajęcia rozwijają umiejętności społeczne, uczą budować bezpieczne relacje w klasie oparte na: tolerancji, umiejętności współpracy, empatii, umiejętności odmowy, komunikacji "ja".

"STOP - dokuczaniu"

KLASA

3 c

13.01.2017 r.

20.01.2017 r.

Zajęcia rozwijają umiejętności społeczne, uczą budować bezpieczne relacje
w klasie, uczą szacunku do kolegi/koleżanki oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.