Warsztaty profilaktyczne

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH

Zajęcia uczą budować bezpieczne relacje oparte na: tolerancji, umiejętności wyszukiwania mocnych stron. Podnoszą poczucie własnej wartości oraz rozwijają umiejętności społeczne uczniów.

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH

Podczas zajęć uczniowie uczą się rozumienia siebie oraz innych, rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb, wyrażania emocji w konstruktywny sposób, lepszego radzenia sobie z różnymi problemami, umiejętności  dobrego współżycia z innymi.

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH

Zajęcia mają na celu nauczenie dzieci empatii i radzenia sobie w sytuacji, gdy ktoś im dokucza.

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH

Zajęcia mają na celu właściwe kształtowanie relacji w grupie i uczenie umiejętności współpracy, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z dokuczaniem, przemocą i agresją w grupie.

STRAŻ MIEJSKA

Uczniowie zapoznają się z zagrożeniami jakie niesie Internet: m.in. cyberprzemoc. Uwrażliwienie ich na specyfikę problemu (konsekwencje zarówno dla ofiar jak i sprawców).

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH

Zajęcia rozwijają umiejętności społeczne, uczą budować bezpieczne relacje w klasie oparte na: tolerancji, umiejętności współpracy, empatii, umiejętności odmowy, komunikacji.

Uczniowie poznają techniki odprężania i odreagowywania stresu.

DZIAŁ PROFILAKTYKI I EDUKACJI PROCTER&GAMBLE

Program obejmuje:
  • działania edukacyjne o dojrzewaniu i zmianach zachodzących w organizmie w okresie dojrzewania
  • menstruacji
  • higienie
     Ma na celu zdobycie wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania oraz zaakceptowanie siebie.

STRAŻ MIEJSKA

Tematem zajęć są:
  • zachowania ryzykowne - uzależnienia
  • agresja - przemoc
  • odpowiedzialność prawna

IV Komisariat Policji

Uczniowie dowiedzą się jakie są zagrożenia w sieci, poznają zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.  Zdobędą wiedzę z zakresu przepisów prawa, a także poznają sankcje za ich naruszenie.