Warsztaty profilaktyczne 2016/2017

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH

Zajęcia mają na celu nauczenie dzieci empatii i radzenie sobie w sytuacji, gdy ktoś im dokucza.

Zajęcia rozwijają umiejętności społeczne, uczą budować bezpieczne relacje w klasie oparte na: tolerancji, umiejętności współpracy, empatii, umiejętności odmowy, komunikacji .

Dzieci poznają różne techniki uczenia się.

Zajęcia profilaktyczno-wychowawcze w oparciu o program "Spójrz inaczej" na temat relacji w grupie.

STRAŻ MIEJSKA

Tematem zajęć są:
  • zachowania ryzykowne - uzależnienia
  • agresja - przemoc
  • odpowiedzialność prawna

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH

Uczniowie poznają nowe sposoby skutecznego uczenia się, nabywania umiejętności szkolnych, przystosowania do nowych warunków w procesie nauczania.

Zajęcia pokazują jakie są zagrożenia związane z korzystaniem przez uczniów z Internetu i środków multimedialnych oraz uczą bezpiecznego z nich korzystania.

Zajęcia w klasach 5 mają na celu właściwe kształtowanie relacji w grupie i uczenie umiejętności współpracy, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z dokuczaniem, przemocą i agresją w grupie.

DZIAŁ PROFILAKTYKI I EDUKACJI PROCTER&GAMBLE

Program obejmuje działania edukacyjne o dojrzewaniu i zmianach zachodzących w organizmie w okresie dojrzewania; menstruacji; higienie. Ma na celu zdobycie wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania oraz zaakceptowanie siebie.