Finał Krajowy Turnieju Energa Bascet Cup

Finał krajowy turnieju ENERGA Basket Cup został rozegrany 8 czerwca 2014 roku w hali sportowej Ergo Arena w Gdańsku.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ to największy zorganizowany system rozgrywek koszykówki dla dziewcząt i chłopców uczniów szkół podstawowych.

W turniejach gminnych, powiatowych i rejonowych wzięło udział ok. 81000 dziewcząt i chłopców w wieku 11-12 lat, z blisko 6000 drużyn szkolnych z całej Polski.

Turniej finałowy z udziałem 32 mistrzowskich zespołów wyłonionych w fazie rozgrywek wojewódzkich (16 dz. + 16 chł.) odbył się w dniach 5-8 czerwca 2014r. w Trójmieście.

Po raz szósty Sponsorem Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini koszykówce Dziewcząt i Chłopców 2013/2014 została ENERGA S.A., a turniej rozgrywamy był pod hasłem: ENERGA Basket Cup.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Adama Wojtasika oraz p. Przemysława Długosza podczas trzydniowych zmagań na parkiecie hali sportowej zajęli miejsce w czołowej dwudziestce najlepszych szkół podstawowych w Polsce.

Skład drużyny chłopców:
Dawid Lisowski, Piotr Lisowski, Mateusz Dziopa, Sebastian Lachowicz, Daniel Słoka, Eryk Jabłoński, Wojciech Cedro, Konrad Bomba, Hubert Michalski, Dominik Lachowicz, Wiktor Włodarczyk, Marcel Smardzewski.