Czwartki LA - Runda Wiosenna

21 kwietnia rozpoczęły się "Czwartki Lekkoatletyczne" - runda wiosenna, dla uczniów szkół podstawowych, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.

Warto przypomnieć, że w tych zawodach może startować każdy uczeń. Podczas jednych zawodów można wziąć udział w dwóch konkurencjach: biegowej i technicznej.

Punktacja liczona jest oddzielnie dla chłopców i dziewcząt w następujących kategoriach:
  • I grupa - rocznik 2003
  • II grupa - rocznik 2004
  • III grupa - rocznik 2005 i młodsi.

Zdobywcy I, II, III miejsca otrzymują dyplomy po każdych zawodach.

W tym dniu uczniowie klas IV-V-VI pod opieką p. Bożeny Mrozińskiej rozpoczęli swoje wiosenne zmagania z lekką atletyką, mając do wyboru następujące dyscypliny:
  • dziewczęta ? 60 m., 300 m., 600 m., skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową
  • chłopcy - 60 m., 300 m., 1000 m., skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.

Zawody odbywają się w każdy czwartek o godz. 14.00 na Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy L. Drogosza.

Najbliższe terminy zawodów: 28 kwietnia, 05 maj, 12 maj, 19 maj 2016 r.

Finał  miejski - 02 czerwca 2016r., po którym zostanie wyłonionych najlepszych 40 uczniów. Pojadą oni na finał krajowy do Łodzi.

Nauczyciele  wychowania fizycznego bardzo  serdecznie zapraszają wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w tego typu zawodach, bowiem są one przeznaczone dla szerokiej rzeszy uczniów, nie tylko tych,  którzy są  wysportowani.