Orlik Volleymania

To już szósta edycja ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania. Rozgrywki organizowane są od 2011 roku na kompleksach wielofunkcyjnych "Orlik", wybudowanych w ramach programu "Moje boisko ? Orlik 2012".

Organizatorami rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt finansowany jest z budżetu państwa.

Szósta edycja turnieju - w 2016 - roku swoim zasięgiem obejmowała  szesnaście województw na terenie całej Polski. Zawodnicy rywalizowali podczas turniejów na 96 Orlikach.
    Turniej Orlik Volleymania rozgrywany był w Kielcach 19.maja 2016 r. na boisku ZSO nr 1 przy ulicy Jagiellońskiej. W rozgrywkach mogły uczestniczyć reprezentacje Szkół Podstawowych, Uczniowskich Klubów Sportowych oraz drużyny utworzone przez społeczności lokalne i organizacje pracujące z dziećmi i młodzieżą - dziewczynki i chłopcy z rocznika 2003 oraz młodsze.

Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych.

Zapoczątkowany przeszło trzy lata temu projekt okazał się sukcesem. "Orliki" są również miejscem aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. Wspólna zabawa i sportowa rywalizacja pozwalają na zacieśnianie więzi społecznych, aktywizację środowisk lokalnych.

W turnieju, wzięło udział 9 zespołów z trzech szkół SP 15, SP 24, SP 25 (każda szkoła mogła zgłosić kilka drużyn).

Nasza szkoła reprezentowana przez uczniów klasy VI: Aleksandra Dulnik, Aleksandra Szczepaniak, Alicja Tymko, Mikołaj Kaczmarczyk, Jakub Czech, Kacper Telka uplasowała się na 7 miejscu.

Dziękujemy uczniom za udział w zawodach.

opiekun drużyny: mgr Przemysław Długosz