Czwórbój Lekkoatletyczny

15 i 16 września 2015 r. na stadionie lekkoatletycznym MOSiR przy ul. L. Drogosza na Pakoszu, odbyły się pierwsze w tym roku zawody sportowe dla uczniów szkół podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym klas V, które były jednocześnie inauguracją sportowych zmagań na terenie miasta Kielc.

W pierwszym dniu zawodów, uczennice w składzie : Aleksandra Szymczyk, Oliwia Pawlik, Michalina Paszek, Natalia Stelmach, Ida Gawryjołek, Wiktoria Pastuszka miały do pokonania 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg długi na dystansie 600 metrów.

Uczennice naszej szkoły bardzo dobrze spisywały się we wszystkich dyscyplinach, ostatecznie zajmując 7 miejsce w Kielcach.

Opiekunem lekkoatletek była p. Lucyna Prędka.

W zawodach Czwórboju Lekkoatletycznego Chłopców  klas V, brało udział sześciu zawodników:
  • Broda Jakub i Cedro Kacper kl. 5a
  • Kozłowski Marcel, Orzechowski Jakub, Stanclik Jakub i Sztuflik Piotr kl. 5b

Zawody składały się z dwóch konkurencji technicznych: skoku w dal lub wzwyż i rzutu piłką palantową oraz dwóch konkurencji biegowych: biegu na 60m i biegu na 1000m.

Nasza drużyna czwórboistów zajęła X miejsce w Kielcach.

Opiekunem drużyny lekkoatletów była mgr Bożena Mrozińska.

Dziękujemy naszym reprezentantom za sportową postawę!