Miejski Turniej Finałowy Mini-siatkówki

W wielofunkcyjnej hali sportowej MOSiR przy ul. L. Drogosza, w ramach szkolnych rozgrywek sportowych organizowanych przez Urząd Miasta Kielce, rozegrane zostały turnieje finałowe - dziewcząt (26.04.2018) i chłopców (27.04.2018). Koordynatorem turnieju był Dariusz Daszkiewicz.

Do zawodów zakwalifikowanych zostało 12 najlepszych drużyn składających się z uczniów kieleckich szkół podstawowych w następujących  kategoriach  wiekowych:
  • rocznik 2005 - czwórki (4 zawodników + 2 rezerwowych)
  • rocznik 2006 - trójki (3 zawodników + 1 rezerwowy)
  • rocznik 2007 - dwójki (2 zawodników+ 1 rezerwowy)
  • rocznik 2008 - single (1 zawodnik)

Drużyny dziewcząt zakwalifikowane do finału miejskiego:

klasy  6
  • SP15/1  Marta  Gorzelak, Kamila  Piotrowska, Maja  Borkowska, Olga Arabasz

• SP15/2  Klaudia Zegadło, Hanna Broda, Oliwia Laskowska, rez. Kinga Kowalska

• SP15/1  Klara Kopacz, Blanka Pasek
  • SP15/2   Aleksandra Cendrowska, Julia Drążek, Rez. Julia  Kasprzyk

• SP15/3  Klara  Kopacz

Drużyny chłopców zakwalifikowane do finału miejskiego:

• SP 15/4   Majcherczyk  Jan
  • SP 15/1 Kmietowicz  Kacper

• SP15/1  Marcel Wanat, Karol Porębski

Klasy 5
  • SP15 Jakub Stachura, Kacper Polak, Bartłomiej Bujak, Michał Kopacz

Wszystkie mecze rozgrywane były systemem brazylijskim, do 21 punktów. Turnieje eliminacyjne rozpoczęły się w ubiegłym roku. W każdym udział wzięło ponad 500 zawodniczek i zawodników z kieleckich szkół.

Opiekunami młodych siatkarzy byli: p. mgr Lucyna Prędka - dziewczęta oraz p. mgr Przemysław Długosz - chłopcy.

"Świętokrzyskie Mini Volley Cup" to projekt, który  propaguje  zasady fair play i naukę gry w piłkę siatkową. Stwarza perspektywy rozwoju młodych talentów wśród dzieci i młodzieży, łącząc wysiłek fizyczny z dobrą zabawą.

A oto klasyfikacja  turnieju :

dziewczęta
klasy 6
  • SP15/1 Marta Gorzelak, Kamila Piotrowska, Maja Borkowska, Olga Arabasz -  9 miejsce
  • SP15/2  Patrycja Strząbała, Anna Chudobiecka, Natalia Barnabiuk, Weronika Skowronek - 10 miejsce

klasy 5
  • SP15/2  Klaudia Zegadło, Hanna Broda, Oliwia Laskowska, rez. Kinga Kowalska - 8 miejsce

klasy  4
  • SP15/1  Klara Kopacz, Blanka Pasek - 7 miejsce
  • SP15/2 Aleksandra Cendrowska, Julia Drążek, Rez. Julia  Kasprzyk - 8 miejsce

• SP15/3  Klara  Kopacz - 7 miejsce

chłopcy