Turniej Piłki Nożnej "Ekstra Talent"

19 września 2017 r. na boisku MOSiR Kielce stadionu "Kolporter Korona" odbył się turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych "Ekstra Talent", organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundację Ekstraklasa S.A. oraz Koronę Kielce.

Impreza ta opierała się na turnieju piłkarskim w kategorii U-12 (r. 2006 i młodsi)  oraz na testach sprawnościowych odpowiadających specyfikacji Eurofit, w które wchodziły: zwis na ugiętych rękach, bieg wahadłowy 10x5 oraz bieg wytrzymałościowy BEEP TEST.

Celem tego turnieju było promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego, aktywnego trybu życia, wychowanie przez sport, a także zachęcanie do rozwoju swoich piłkarskich umiejętności w ramach akademii tworzonych przez kluby Ekstraklasy.

W turnieju wzięło udział 16 kieleckich szkół podstawowych, które w systemie "każdy z każdym" oraz podzielonych na cztery grupy, rozegrały mecze po 15 minut.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 4 i 5 pod opieką p. Lucyny Prędkiej:
  • klasa 4b - Bartosz Stępień, Miłosz Dąbek, Zuzanna Sojda
  • klasa 4c - Mikołaj Cecot, Wojciech Sieja, Marcel Wanat, Jakub Lurzyński, Aleksandra Cendrowska
  • klasa 5a - Bartosz Gaweł, Bartłomiej Węgrzyn, Hanna Broda, Kinga Kowalska.

Po rozegraniu wszystkich meczów ostatecznie uplasowaliśmy się na trzecim miejscu w grupie. Za udział w turnieju uczniowie zostali nagrodzeni  pucharem, medalami, dyplomami oraz drobnymi pamiątkami.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, życząc jeszcze większych sukcesów i lepszych wyników sportowych w ciągu całego roku szkolnego.