Szkolne Igrzyska Sportowe Klas VI

"Nie każdy może bić rekordy świata i zdobywać medale olimpijskie, ale każdy powinien uprawiać sport na miarę własnych możliwości".

Zawody w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych prowadzone są przez cały rok szkolny. Systemy rozgrywek i regulaminy dostosowane są do liczebności oddziałów (ilość dziewcząt i chłopców w poszczególnych klasach) oraz poziomu umiejętności uczniów.

Podczas rozgrywek najważniejsze jest przestrzeganie zasady fair play. Szkolne Igrzyska Sportowe to doskonały poligon do wyławiania najlepszych talentów uczniowskich do reprezentacji szkoły oraz są to początki do obycia sportowego, zachowania podczas rozgrywek, zawodów, meczów, a działania wychowawcze poprzez sport należy kierować w stosunku do wszystkich dzieci, bo jest to najlepsza i najpopularniejsza forma właściwego spędzania  ich czasu wolnego.

6, 21 i 23.11.2016 r. nauczyciele wychowania fizycznego - p. Bożena Mrozińska oraz p. Lucyna Prędka zorganizowały dla uczniów klas VI Szkolne Igrzyska Sportowe w piłce siatkowej grup mieszanych.

Pierwszy i drugi dzień rozgrywek zakończył się remisem 2:2, dopiero  trzeciego dnia po zaciętym pojedynku  zwycięzcą  okazała się klasa VI "b", wygrywając cały turniej 3:2.

Zgodnie z hasłem przewodnim imprezy głównym celem było nie tylko zwycięstwo, ale dobra zabawa i aktywny udział zawodników oraz kibiców. Klasy zaprezentowały wspaniałe kolorowe stroje, transparenty, hasła i okrzyki dopingujące swoich zawodników.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w rozgrywkach. Następne turnieje odbędą się w najbliższym czasie z piłki ręcznej.