Finał Wojewódzki Mini Siatkówki dziewcząt

Wielka gra w małych rękach, ale poziom prawie jak na mistrzostwach świata. Nie brakowało ani emocji, ani zaangażowania. 300 zawodniczek zmierzyło się w siatkarskich zmaganiach, które odbywają się pod patronatem Urzędu Miasta.

Siatkówka w dziewczęcych dłoniach. - Można się przy tym ruszać, to jest bardzo zdrowy sport, a najlepsza jest w tym zabawa. I właśnie o zabawę tutaj chodzi.

Świętokrzyskie Mini Volley Cup to turniej dla uczniów - miłośników, piłki siatkowej. Tegoroczny zgromadził blisko pół tysiąca zawodników. Składa się z czterech etapów eliminacyjnych i turnieju  finałowego, w którym gra  12 najlepszych zespołów  z rankingu, zaś do finału wojewódzkiego kwalifikuje się już tylko osiem najlepszych z całego województwa.

I właśnie  najlepsze drużyny  7 czerwca spotkały się w wielkim finale, który miał miejsce w Hali Legionów w Kielcach przy ulicy L. Drogosza.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 4a - HANNA  BRODA, która  w roczniku 2007 grała jako singiel (1 zawodnik). Musiała zmierzyć się z zawodniczkami z SP/34, SP/25, PSP Fałków, SP Kazimierza Wielka,  oraz Plas 1, aby ostatecznie zająć 2 miejsce w województwie.

Opiekę nad uczennicą przez wszystkie etapy turnieju  sprawowała p. Lucyna Prędka.