tel: +48 41 367 61 95

I Runda - Halowy Wielobój Lekkoatletyczny
 
 
      17 stycznia 2017 roku w aneksie lekkoatletycznym Hali Legionów w Kielcach odbyła się I runda zawodów w Halowym Wieloboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych.  
 
   Celem tej mini ligi lekkoatletycznej jest:
  • upowszechnienie lekkoatletyki wśród dzieci,
  • rozwijanie i utrwalanie umiejętności lekkoatletycznych,
  • przedstawienie pozytywnego wizerunku sportu,
  • pomoc  dzieciom w znalezieniu dyscypliny sportowej, którą polubią,
  • wychwycenie talentów sportowych,
  • promocja zdrowia i motywowanie do podnoszenia sprawności fizycznej i aktywności sportowo-rekreacyjnej,
  • zachęcenie do uczęszczania do klubu lekkoatletycznego.
 
      Do zawodów zgłoszono 41 reprezentantek i reprezentantów z klas czwartych, piątych i szóstych naszej szkoły. Uczestnicy rywalizowali w  kategorii dziewcząt i chłopców.
 
Zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach:
  • bieg na 60 m,
  • skok w dal,
  • rzut piłką lekarską,
  • bieg na 600m.
 
     Świetnie zaprezentował się Jakub Stanclik z klasy VI b zajmując II lokatę; zgromadził 200 punktów, tylko 6 punktów mniej od I miejsca.
 
Skład reprezentacji dziewcząt:
  1. Broda Hanna
  2. Kowalik Zuzanna
  3. Artaniak Oliwia
  4. Bujnowska Lena
  5. Rzędowska Nikola
  6. Sibila Maria
  7. Arabasz Olga
  8. Kwiecień Julia
  9. Laskowska Oliwia
  10. Piotrowska Kamila
  11. Strząbała Patrycja
  12. Chudobiecka Anna
  13. Bronikowska Agnieszka
  14. Brzoza Dominika
  15. Duda Dominika
  16. Kasprzyk Wiktoria
  17. Pasek Maja
  18. Pastuszka Wiktoria
  19. Paszek Michalina
  20. Zając Aleksandra
Skład reprezentacji chłopców: 
  1. Bucki Damian
  2. Bujak Bartłomiej
  3. Kopacz Michał
  4. Polak Kacper
  5. Węgrzyn Bartłomiej
  6. Myk Mateusz
  7. Olesiński Mateusz
  8. Wojda Krzysztof
  9. Komorowski Eryk
  10. Lisowski Igor
  11. Kajtek Krzysztof
  12. Niebudek Mateusz
  13. Pastuszko Filip
  14. Wojtasik Antoni
  15. Dybała Jakub
  16. Cedro Kacper
  17. Broda Jakub
  18. Orzechowski Jakub
  19. Smardzewski Filip
  20. Stanclik Jakub
  21. Kaleta Kacper
 
Opiekunami  reprezentacji lekkoatletycznej były:
mgr Lucyna Prędka i mgr Bożena Mrozińska.
 


Galeria zdjęć