tel: +48 41 367 61 95

konkursy szkolne
 
 
 
 
W ramach Roku Patrona Szkoły, pod hasłem
"Tadeusz Kościuszko nasz patron, nasz wzór",
odbyły się następujące konkursy historyczne:
 
 
 
 
 
1. Konkurs na najciekawszy plakat historyczny - "Tadeusz Kościuszko w walce o niepodległość"
 
 
I miejsce - Karolina Węgrzyn kl. 5b
II miejsce - Emilia Sibila kl. 5a
III miejsce - Aleksandra Szczepaniak kl. 5b, Dominika Bartocha  kl.5a
 
2. Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną - "Tadeusz Kościuszko w walce o niepodległość"
 
I miejsce - Łukasz Kozakowski kl. 6b
II miejsce - Zuzanna Dziemidok kl.6c
III miejsce - Bartłomiej Gąsiorowski kl. 6c
 
3. Konkurs na najciekawszą mapę świata z miejscami pobytu Tadeusza Kościuszki
 
I miejsce - Jakub Stanclik kl. 4b
II miejsce - Anna Tłuścik kl. 5b
III miejsce - Jakub Broda kl. 4a
 
4. Konkurs na najciekawsze wypracowanie - "Dlaczego Tadeusza Kościuszko nazywamy bohaterem narodowym?"
 
I miejsce - Jakub Stanclik kl. 4b
II miejsce - Dominika Bartocha kl. 5a
III miejsce - Aleksandra Zawadzka k. 5b
 
5. Konkurs wiedzy - Insurekcja kościuszkowska1794.
 Rywalizacja w parach - szóstoklasistów z klasami pierwszymi gimnazjum
 
I miejsce - Zuzanna Dziemidok, Maja Nawrot kl. 6c
 
6. Konkurs na najlepszego przewodnika po szkolnej Sali Tradycji
 
I miejsce - Natalia Kazimierska kl. 5a
II miejsce - Zuzanna Dziemidok i Maja Nawrot kl 6c
III miejsce - Róża Litwin i Maja Zegan kl. 5a
 
wyróżnienie za szczególną wiedzę
Adriana Mendak i Weronika Brożyna kl. 6c
 
 
 
 

 
 
27 maja odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny
dla klas piątych - "Matematyczny mistrz". 
 
 
Wzięło w nim udział jedenastu uczniów z klas piątych:
  • Jakub Czech - 5b
  • Aleksandra Dulnik - 5b
  • Michał Krzepecki - 5b
  • Róża Litwin - 5a
  • Kinga Miszczyk - 5b
  • Anna Nadolna - 5a
  • Julia Nadolna - 5a
  • Aleksandra Szczepaniak - 5b
  • Grzegorz  Śliwski - 5a
  • Karolina Węgrzyn - 5b
  • Natalia Zięba - 5a 
 
Wyniki konkursu: 
 
I miejsce 
  • Karolina Węgrzyn - 5b
II miejsce 
  • Michał Krzepecki  - 5b
III miejsce 
  • Kinga Miszczyk  - 5b i Julia Nadolna 5a
IV miejsce 
  • Grzegorz  Śliwski  - 5a 
 
Gratulujemy ! 
 
 
 

 
   22 maja 2015 r. nasi mistrzowie ortografii spotkali się na Szkolnym Konkursie Ortograficznym.
 
  
Oto wyniki  ortograficznych zmagań: 
I miejsce
  • Aleksandra  Banak - kl. 6b
  • Marta Siuda - kl. 5b
 
II  miejsce

  • Michał Molenda - kl. 6a
  • Aleksandra Mielnicka - kl. 6b
 
III miejsce
  • Maja Nawrot kl. 6c
 
 

 
 
   21 maja uczniowie klas czwartych przystąpili do walki o tytuł English Mastera czyli najlepszego anglisty. Do konkursu - nad którym czuwała pani Elwira Jama - przystąpiło 12 czwartoklasistów.
 
Tytuł English Mastera w tym roku szkolnym zdobył
Maciej Spółczyński
uczeń klasy 4b.
 
miejsce II 
  • Laura Bęben 4b i Wojciech Brzeziński 4a.
 
miejsce III
  • Lena Kątnik 4b i Kacper Cero 4a.
 
Na zwycięzców czekają nagrody, które zostaną wręczone podczas apelu SU na podsumowanie II półrocza. 
 
 

 
 
 
 
 
 
Szkolny konkurs fotograficzny
"Kielce w barwach wiosny"
został rozstrzygnięty.
 
 I miejsce zajęła Maja Nawrot z kl.6c
 
 
 

 

 Szkolny Konkurs Matematyczny
dla klas czwartych "To takie proste"
 odbył się 11 maja 2015 r.
 
Wyniki konkursu: 
 
I miejsce Maciej Spółczyński - 4b
II miejsce Laura Bęben - 4b
III miejsce Dawid Kwiatek - 4b
IV miejsce Weronika Bracka - 4a
 
 
 

 
 
Kolorowe kartki i wielkanocne koszyczki w wiosennych barwach przystroiły szkolny korytarz w ostatnim tygodniu nauki.   
 
Spośród wszystkich prac wybraliśmy te najładniejsze.
 
 
KARTKA WIELKANOCNA 
 
I miejsce
  • Dawid Kwiatek kl. 4b
  • Sylwia Pulut kl. 6b 
 
II miejsce
  • Maciej Spółczyński kl 4b
 
III miejsce
  • Mikołaj Rzędowski kl. 4b 
 
wyróżnienia:
  • Klaudia Machnik kl. 6c
  • Natalia Stelmach kl. 4b
  • Roksana Pawlikowska kl. 4b  
 
EKOLOGICZNY KOSZYCZEK WIELKANOCNY
 
I miejsce
  • Maciej Spółczyński kl. 4B
 
II miejsce
  • Carina Palacz i Anna Tłuścik kl. 5b
  • Natalia Kazimierska kl. 5a
 
III miejsce
  • Mikołaj Stefański kl. 5b
  • Bartosz Szczygieł kl. 6c 
 
wyróżnienia:
  • Karolina Węgrzyn kl. 5b
  • Dawid Kwiatek kl. 4b
  • Adam Potocki kl. 5a
  • Kamil Kijanka kl. 5a
  • Natalia Stelmach kl. 4b
  • Aleksandra Bednarska kl. 5a
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyniki konkursu
"Maska karnawałowa"
 
 
 
 
 
 
I miejsce
  • Maciej Spółczyński
 
II miejsce
  • Hubert Cedro kl. 5b
 
III miejsce
  • Eryk Gierak k. 6c
 
Wyróżnienie
  • Filip Smardzewski kl. 4b
 
 

 
 
 
Samorząd Uczniowski wybrał najciekawsze prace, które wykonali uczniowie w ramach konkursów mikołajkowo-bożonarodzeniowych
 
 
 Kartka bożonarodzeniowa
 
I miejsce
  • Mikołaj Rzędowski kl. 4b
 
II miejsce
  • Karolina Węgrzyn kl. 5b
  • Dawid Kwiatek kl. 4b
 
III miejsce
  • Weronika Bracka kl. 4a
 
 
 

 
 
Tradycje bożonarodzeniowe
prezentacja multimedialna
 
 
 
I miejsce
  • Bartosz Szczygieł kl. 6c
 
 
 
II miejsce
  • Weronika Brożyna kl 6c
  • Daria Błoniarz kl 6c
 
III miejsce
  • Bartłomiej Gąsiorowski kl. 6c
  • Klaudia Machnik kl. 6c
 
 
 

 
 
Zaczarowana choinka
 

I miejsce

  • Laura Bęben kl. 4b
  • Aleksandra Krzyżyk kl.6b
  • Maciej Spółczyński  kl. 4b

 

 

II miejsce

  • Mikołaj Rzędowski  kl. 4b
  • Karolina Węgrzyn  kl. 5b

 

III miejsce

  • Łukasz Kozakowski  kl. 6b
  • Aleksandra Władarz  kl.6b

 

wyróżnienia

  • Maja Zgórska  kl. 5a
  • Mikołaj Stefański  kl. 5b
  • Katarzyna Gądek  kl. 6b
  • Aleksandra Mielnicka  kl. 6b