Wolontariusze

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach realizacji projektu Erasmus+ "Volunteers for education", nasza szkoła gości dwie wolontariuszki, które będą z nami pracować przez cały rok.

Już 3 września, na rozpoczęcie roku, przyleciała do nas z dalekiej Malagi LAURA MARIA GOMEZ DOMINGUEZ. Laura ma 26 lat, studiowała pedagogikę, uwielbia tańczyć, malować, czytać a przede wszystkim być wśród dzieci. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi, uczyła je w Hiszpanii jak również w Wielkiej Brytanii. Organizowała zajęcia wykorzystując metody aktywizujące, gry i zabawy. Zwiedziła mnóstwo egzotycznych miejsc, ale największym jej wyzwaniem była praca nauczycielki matematyki w języku angielskim w klasztorze buddyjskim w Nepalu. Chce pracować wśród dzieci, poszerzać ich wiedzę z różnych dziedzin ponieważ uważa, że przez edukację ulepszy świat.

W naszej szkole została przywitana przez dzieci, które w ubiegłym roku rozpoczęły naukę języka hiszpańskiego.

Przez pierwszy tydzień poznawała specyfikę placówki. Chce uczyć dzieci hiszpańskiego, pomagać w świetlicy szkolnej organizując zajęcia angielsko-hiszpańskie, pomagać uczniom w odrabianiu prac domowych i przygotowywaniu się do kolejnych zajęć z języka angielskiego. Włączyła się w pracę koła teatralnego w języku angielskim oraz realizację projektów wymiany młodzieży polsko-rumuńskiej i polsko-włoskiej.  Ma mnóstwo pomysłów i chęci do pracy.

12 września dołączyła do nas ALEXANDRA MARCUS z Węgier. Ola ma również 26 lat, mieszka w pobliżu Budapesztu. Twierdzi, że od kilku miesięcy słyszała głos, który wzywał ją do nowych wyzwań i przygód. Postanowiła zmienić swoją pracę i przyjechała Polski.

Interesuje się podróżami, uwielbia chodzić po górach i jeździć rowerem. Jest fanką sportów ekstremalnych. Czynnie działa w organizacji Greenpeacu, chce ulepszyć środowisko, chronić rośliny i zwierzęta. Pomaga też ludziom, działa w licznych organizacjach charytatywnych.

W Budapeszcie założyła klub dialogu pomiędzy młodzieżą węgierską, a młodzieżą z innych państw. Młodzi ludzie organizowali spotkania, gry, zabawy, zawody. Wspomagała młodych ludzi różnych kultur w procesie uczenia, zdobywaniu niezależności. Chce czuć się potrzebna, a szkoła stwarza takie możliwości.

W przyszłości chciałaby zostać nauczycielką lub tłumaczką, pracować z młodzieżą, pomagać jej budować i wzmacniać charakter.

Również w naszej szkole chce założyć klub dyskusyjny (oczywiście w języku angielskim), spotykać się z młodymi ludźmi, rozmawiać o rzeczach ważnych w ich życiu.

Uwielbia pracę z małymi dziećmi, chętnie pomaga w świetlicy szkolnej. W ramach kontynuowania przyjaźni polsko-węgierskiej uczy również języka węgierskiego. Włączyła się w realizację zagranicznych projektów. Jest bardzo kreatywna i otwarta na nowe wyzwania.

Chcemy aby Laura i Alexandra dobrze czuły się w naszej szkole, a praca z nami nie tylko pozwoliła zdobyć doświadczenie ale również dostarczyła niezapomnianych przeżyć.