Wizyta w Polsce

W dniach 9 - 13 kwietnia 2018
przebywają w naszej szkole grupy uczniów i nauczycieli
z Niemiec oraz z Cypru - nasi partnerzy w projekcie
Rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez sport
organizowanym w ramach programu Erasmus+

Poniedziałek, 09.04.18

Pierwszy dzień upłynął na wspólnej grze w smolball oraz na zapoznawaniu się z atrakcjami turystycznymi naszego miasta.

Wtorek, 10.04.2018

Dziś kolejny dzień realizacji projektu. Dołączyła do nas grupa z Cypruteraz jesteśmy już w komplecie. Rano odbyło się uroczyste powitanie gości.  Następnie udaliśmy się na pawilon sportowy, gdzie już w pełnych składach rozgrywaliśmy mecze. Po emocjach sportowych przyszedł czas na zajęcia warsztatowe Muzeum Narodowym i wizytę w kieleckiej katedrze.

Środa, 11.04.2018r.

W środę wczesnym rankiem wyruszyliśmy na wycieczkę do Krakowa. Nasi goście z Niemiec i z Cypru już nie mogli się doczekać zwiedzania miasta, o którym wiele słyszeli jeszcze przed przyjazdem do Polski. Wzgórze Wawelskie, Zamek Królewski, Dzwon Zygmunta, Rynek Główny, aquapark - to była super wycieczka!

Czwartek, 12.04.2018r.

Ostatni dzień rozgrywek sportowych i międzynarodowych spotkań za nami. Dziś byliśmy na spotkaniu w Urzędzie Miasta, po powrocie do szkoły poznaliśmy nową grę zespołową Mantila, ćwiczyliśmy gry poznane wcześniej, a na koniec dnia odbyła się uroczysta kolacja podsumowująca czas pobytu w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze szkół z Niemiec i z Cypru.

Podsumowanie

Wizyta gości z Cypru i z Niemiec  już za nami. Był to niesamowity tydzień, podczas którego poznaliśmy wspaniałych ludzi. Wspólnie spędzony czas wzbogacił nas o nowe doświadczenia związane ze sportem i językiem angielskim, ale przede wszystkim pozwolił na zawarcie nowych przyjaźni.

Realizacja wizyty w naszej szkole nie byłaby jednak możliwa bez zaangażowania w nią wielu osób.
Dziękujemy serdecznie Dyrekcji, nauczycielom wychowania fizycznego, nauczycielom języków obcych i informatyki, a także uczniom i pracownikom administracji szkoły za pomoc w przygotowaniu i realizacji tego fantastycznego przedsięwzięcia.

Dziękujemy również wiceprezydentowi Kielc, p. Andrzejowi Sygutowi za serdeczne przyjęcie nas i naszych gości w Urzędzie Miasta.

Mamy nadzieję, że to początek międzynarodowej współpracy i że kolejne spotkania będą równie udane.