Nauka języka hiszpańskiego

Najmłodsi uczniowie z chęcią rozpoczęli naukę języka hiszpańskiego. Tym bardziej, że jest to trzeci język najpowszechniej używany na kuli ziemskiej, więc na pewno warto go poznać. Ponadto, to  jeden z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Przyda się zarówno na wycieczce do Hiszpanii, jak i na wyprawie do niemal wszystkich krajów kontynentu amerykańskiego. Naszym zajęciom na pewno będzie towarzyszyć dobra zabawa oraz uśmiech od ucha do ucha.

Na każdych zajęciach uczniowie będą poznawać kolejne słowa z różnych kategorii tematycznych, których ilość systematycznie się powiększy.

Naukę hiszpańskiego dzieci traktują jak wesołą zabawę, bo tylko wtedy nauka będzie skuteczna i nawet uczniowie nie zauważą, gdy zaczną operować językiem obcym lepiej niż się tego spodziewali.

Lekcja 1

Cel: Uczniowie potrafią przedstawić się po hiszpańsku i odpowiedzieć na podstawowe pytania:
  • Jak masz na imię? - Como te llamas?
  •  Mam na imię..... - Me llamo...
  • Ile masz lat? - Cuantos anos tienes?
  • Ja mam ......lat. - Tengo .....anos.
  • Skąd pochodzisz? - De donde eres?
  • Jestem z Polski?  - Soy de Polonia.