Liczymy po hiszpańsku

Podekscytowanie zajęciami z hiszpańskiego w kl. 2a  towarzyszyło uczniom od momentu poinformowania ich o przybyciu gościa z zagranicy, który niebawem ich odwiedzi, do dnia pierwszego spotkania z panem Victorem.

Uczniowie chcieli przywitać go bardzo uroczyście, dlatego wspólnie z wychowawcą przygotowali krótkie show.

Pan Victor został powitany rytmiczną salsą, hiszpańską piosenką oraz wykonanymi przez dzieci laurkami. Po takim przyjęciu aż miło było rozpocząć naukę hiszpańskich liczebników.
    Wow!  Na koniec zajęć liczyliśmy już po hiszpańsku, ale pan Victor również musiał zdać egzamin z liczebników tylko, że... polskich. Egzamin zaliczył na 6.

I znowu tyle czekania na następne zajęcia...

Lekcja 2

Cel: Uczniowie klasy I poznają liczebniki od 1-5, klasy III od 1-10, klasy IV od 1 -20.

• jeden - uno
  • dwa - dos