GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

Rozwoju Czytelnictwa.

Polecamy:

Książki zakupione w ramach
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

1.      Dziennik Łowcy Przygód. Etiopia. U stóp góry ognia - Szymon Radzimierski
Polecamy Wam prawdziwy zapis egzotycznej wyprawy do serca Afryki! 384 - tyle stron ma najnowsza książka Szymona Radzimierskiego "Dziennik Łowcy Przygód. Etiopia. U stóp góry ognia". Szymona nie musimy Wam przedstawiać: jego pierwsza książka ?Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo? to unikalny, zabawny, pełen zaskoczeń (i entuzjazmu) dziennik z podróży, który szybko zdobył popularność wśród czytelników.  Śpieszcie do biblioteki i dajcie zaczytać się w kolejnym Dziennik Łowcy Przygód.
2.       Szkoła latania - Sylwia Trojanowska
Zabawna i pouczająca opowieść o 18- letniej dziewczynie, prześladowanej w szkole z powodu nadmiernej tuszy. Autorka pokazuje, jak zmienia się jej życie, kiedy postanawia, że nie będzie dłużej ofiarą. Początki są jednak bardzo trudne ? wizyty u kolejnych lekarzy są frustrujące i nic nie dają.Dopiero spotkanie z ekscentryczną terapeutką Penelopą, która opracowuje dla Kaśki Nowy Styl Życia, zaczyna przynosić zdumiewające efekty. Mimo trudnych relacji z ojcem dziewczyna stopniowo odzyskuje wiarę w siebie.Znikające kilogramy i pojawienie się w jej życiu pierwszego chłopaka wzmacnia ją psychicznie na tyle, że potrafi stawić czoła swoim prześladowcom.
3.       Seria ?Feliks, Net i Nika?? ? Rafał Kosik
Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
Trójka warszawskich gimnazjalistów rozpracowuje gang znikających złodziei. Znajdziecie tu codzienne, szkolne problemy i niecodzienne przygody, komputery, wynalazki, duchy i opowieść o przyjaźni, o jakiej wszyscy marzymy. Tę i pozostałe części serii znajdziesz w naszej bibliotece!
4. Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) - Justyna Bednarek
Trzynaście nowych opowieści bestsellerowej książki Justyny Bednarek, zilustrowanych przez niezrównanego Daniela de Latour. Postacie stworzone przez Justynę Bednarek pragną odmiany i przygód. Jak pokazuje autorka, dzięki swej ciekawości świata zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale i los wielu osób i zwierząt. Pisarka uczy, że powinien to być cel każdego z nas ? nieważne, czy jesteśmy człowiekiem, czy skarpetką. Dzieci zapewne ucieszą się z nowych postaci jak malinowa skarpetka, która poleciała w kosmos; niebieska, która została muzą znanej pisarki; a czarna została superbohaterką.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z ICIM

KSIĄŻKI Z ZAKRESU PROFILAKTYKI
PEDAGOGIZACJA RODZICÓW
NOWOŚCI PEDAGOGICZNE
NOWOŚCI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Najważniejsze (wybrane z bardzo wielu) zadania
    w ramach pracy z uczniem i ich realizacja

Gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów:

W 2010 roku zakończona została rejestracja księgozbioru w programie do obsługi biblioteki MOL.

W roku szkolnym 2011/12 rozpoczęto wypożyczanie księgozbioru przy pomocy programu MOL.

Kształtowanie nawyków obcowania z książką i czasopismem wśród uczniów nauczania zintegrowanego:

• indywidualna praca z najmłodszymi czytelnikami,
  • pomoc w doborze odpowiedniej lektury,
  • rozmowy na temat przeczytanych książek i czasopism dziecięcych,
  • aktywizowanie najmłodszych do udziału w konkursach

Kształtowanie nawyków obcowania z książką i czasopismem wśród uczniów na II etapie kształcenia:

• udzielanie pomocy uczniom w dotarciu do informacji rzeczowych, tekstowych i bibliograficznych z różnych dziedzin wiedzy.

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych i postaw samokształceniowych wśród uczniów klas I - III gimnazjum:

• udzielanie pomocy w procesie samokształcenia (umożliwienie szybkiego dotarcia do potrzebnych informacji tekstowych i bibliograficznych i multimedialnych).

Praca z uczniem zdolnym:

• pomoc w wyszukiwaniu materiałów potrzebnych do poszerzania wiedzy,
  • udzielanie informacji rzeczowych i bibliograficznych dla uczestników konkursów.

Praca z uczniem wymagającym pomocy w nauce:

• pomoc przy odrabianiu prac domowych,
  • dostarczanie materiałów ułatwiających samokształcenie

Realizacja programu Edukacja czytelnicza i medialna.

Treści w nim zawarte zostały opracowane przez nauczycieli-bibliotekarzy zgodnie z zasadami obowiązującymi w zreformowanej szkole. Zajęcia są prowadzone na wszystkich etapach kształcenia w korelacji z innymi przedmiotami.

Aktywizowanie uczniów do prac na rzecz biblioteki poprzez organizowanie aktywu bibliotecznego:

• uczestnictwo uczniów w przeprowadzeniu imprez bibliotecznych (pomoc
    w przygotowaniu elementów dekoracji, bezpośredni udział w różnych fazach konkursu),
  • sporządzanie kart do katalogu ilustrowanego, pomoc w pracach w pracach techniczno-introligatorskich i porządkowych na terenie biblioteki.

Praca opiekuńcza:

• sprawowanie opieki nad uczniami podczas wycieczek, konkursów, jak również nad uczniami nie uczęszczającymi na lekcje religii i oczekującymi na zajęcia pozalekcyjne.

Organizowanie imprez na forum szkoły jako forma pracy pedagogicznej:

W ramach prezentacji pracy biblioteki i realizacji zadań pedagogicznych nauczyciele-bibliotekarze przygotowują cykliczne imprezy dla uczniów na każdym etapie kształcenia: Pasowanie na czytelnika Biblioteki szkolnej dla uczniów klas pierwszych SP, "Omnibus" dla uczniów klas V-tych, "1 z 10" dla klas gimnazjalnych. Wspólnie z osiedlowym klubem Słoneczko rozpoczęłyśmy cykl "Młodzi literaci".

5 najważniejszych korzyści z czytania

****************************************************************
Uwaga!

W dniach 16.10.2018 - 19.10.2018