Warsztaty profilaktyczne

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNYCH

5.05.2017r.  - dyżur doradcy zawodowego
w godzinach 10.30 - 12.45 (pokój pedagoga)

FIRMA JOHNSON & JOHNSON

Program umożliwia dziewczętom lepsze poznanie własnego ciała, zachodzących w nim przemian biologicznych oraz zasad właściwej higieny osobistej. Propaguje nawyki prozdrowotne.

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNYCH

Zajęcia mają na celu przedstawienie uczniom technik relaksacyjnych i pozwalających zmniejszyć napięcia związane ze egzaminem.

Program ma uwrażliwiać na przemoc rówieśniczą, rodzinną oraz promować zachowania prospołeczne oparte na szacunku i wzajemnej życzliwości,  pozbawione agresji i przemocy, Wskazuje na konieczność reagowania. Zaznajamia z różnymi formami i instytucjami na terenie Kielc, do których można się zwrócić o pomoc.

Zajęcia mają na celu naukę właściwych metod zastępujących agresywne postępowanie.

POLICJA

Uczestnicy zostaną zapoznani z negatywnymi skutkami  używania  dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych.

STRAŻ MIEJSKA

Uczestnicy poznają obowiązujące przepisy prawne dotyczące postępowania ws. nieletnich - wyłączenie odpowiedzialności, procedury dotyczące postępowania z nieletnimi sprawcami wykroczeń i przestępstw.

FUNDACJA RAMPA KIELCE

"Odkryj prawdę"

KLASA

Godziny

23.11.2016

8.50 - 11.20

1d

24.11.2016

8.50 - 11.20

Zajęcia mają  na celu przekazywanie informacji o uzależnieniach. Dostarczają uczniom informacji o substancjach zmieniających świadomość; uczą porozumiewania się, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji oraz budowania pozytywnego obraz samego siebie.