Warsztaty profilaktyczne
ROK SZKOLNY 2017/2018

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNYCH

Uczniowie poznają techniki odprężania i odreagowywania stresu.

MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNYCH

Program ma uwrażliwiać na przemoc rówieśniczą, rodzinną oraz promować zachowania prospołeczne oparte na szacunku i wzajemnej życzliwości, pozbawione agresji i przemocy. Wskazuje na konieczność reagowania. Zaznajamia z różnymi formami i instytucjami na terenie Kielc, do których można się zwrócić o pomoc.

IV KOMISARIAT POLICJI

Uczniowie dowiedzą się jakie są zagrożenia w sieci i poznają zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.  Zdobędą wiedzę z zakresu przepisów prawa, a także poznają sankcje za ich naruszenie.

FUNDACJA RAMPA KIELCE

Zajęcia mają  na celu przekazywanie informacji o uzależnieniach. Dostarczają uczniom informacji o substancjach zmieniających świadomość; uczą porozumiewania się, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji oraz budowania pozytywnego obrazu samego siebie.

STRAŻ MIEJSKA

Uczestnicy poznają obowiązujące przepisy prawne dotyczące postępowania w sprawie nieletnich - wyłączenie odpowiedzialności, procedury dotyczące postępowania z nieletnimi sprawcami wykroczeń i przestępstw.