Aktualności sportowe

2018/2019

Izabela Łos, uczennica klasy IIIe, została Mistrzynią Województwa Świętokrzyskiego w biegu na 100 metrów przez płotki oraz  wywalczyła II miejsce w biegu na 200 metrów przez płotki!

Bartek Neska, także z IIIe, został Mistrzem Województwa  Świętokrzyskiego w biegu na 200 metrów przez płotki oraz zajął 4 miejsce w biegu na 300 metrów.

XII turniej o puchar Dyrektora Szkoły X LO im. J. Wybickiego w badmintonie
 21 maja 2019

1 miejsce wywalczyła uczennica kl. III d - SARA  STANIEC
4 miejsce zajął  uczeń  kl. III b - KACPER  ZAJĄC

Indywidualne Mistrzostwa Kielc w Lekkiej Atletyce
21 - 22 maja 2019

IIIm  Izabela Łos - 200m ppł

IIIm  Anna Mazur - 300m

IIIm  Izabela Łos, Anna Mazur, Julia Pietrzyk, Maja Zgórska
        - sztafeta 4x100m dziewcząt

IIIm  Bartłomiej Neska - 200m ppł

IIIm  Krzysztof Kajtek - 2000m

IIm  Patryk Radek - rzut młotem

IIm   Marcel Wanat - skok w dal

IIIm  Bartłomiej Neska, Władysław Chatys, Kacper Cedro i Jakub Stanclik
       - sztafeta 4x100m

Opiekunowie: mgr Agnieszka Merwart, mgr Krzysztof Januchta

Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Prezydenta Kielc oraz Dyrektora X Liceum Ogólnokształcącego im. Wybickiego w Kielcach

uczennica klasy 3c - Ania Nadolna, wywalczyła trzecie miejsce.

Pozostałe dziewczęta dzielnie walczyły i zajęły odpowiednio: Ola Szczepaniak 3d - 7 miejsce; Klaudia Brożyna 3d - 8 miejsce i Julia Nadolna - 11 miejsce.

Najlepiej z chłopaków, wypadł Bartek Herman z klasy 3c, który uplasował się na 4 miejscu. Siódme miejsce wywalczył Piotrek Kosiński z 3a, a dziesiąte - Adrian Gas z 3d.

Opiekunowie: mgr Agnieszka Merwart, mgr Krzysztof Januchta

Finał Drużynowych Mistrzostw Kielc w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Chłopcy wywalczyli srebrne, a dziewczęta brązowe medale!

Drużyna chłopców w składzie - Bartek Herman i Adrian Gas pokonała Szkołę Podstawową nr 7,  Szkołę Podstawową nr 22 oraz przegrała ze zwycięzcami - Szkołą Podstawową nr 34.

Dziewczęta - Ania Nadolna, Sara Staniec i Kinga Juszczak  - wygrały ze Szkołą Podstawową nr 34, oraz uległy SP 34 i SP 22.

Opiekunowie: p. Agnieszka Merwart i p. Krzysztof Januchta

Wielkim sukcesem dla siatkarskiej drużyny chłopców, reprezentacji szkoły podstawowej okazał się rozgrywany w Zespole Szkół Katolickich oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Turniej Finałowy Mistrzostw Kielc w tej dyscyplinie.

Tenisiści i tenisistki w finale Mistrzostw Kielc

We wtorek, 12 lutego 2019 r. odbyły się w naszej szkole turnieje grupowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców z roczników 2003-2005. Nasi reprezentanci swoim występami zapewnili sobie awans do rozrywek finałowych

Chłopcy, w składzie - Adrian Gas, Bartek Herman i Piotr Kosiński wygrali wszystkie swe grupowe mecze, pokonując kolejno Szkołę Podstawową nr 22 3:0, Szkołę Podstawową nr 32 3:0 oraz Szkołę Podstawową nr 39 3:0!

Dziewczęta, w składzie - Anna Nadolna, Sara Staniec i Kinga Juszczak wygrały dwa mecze - ze Szkołą Podstawową nr 32 3:0 i Szkołą Podstawową nr 39 3:0, oraz minimalnie uległy koleżankom ze Szkoły Podstawowej nr 22 3:2.

Mistrzostwach Kielc w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Dwa zwycięskie mecze rozegrały dziś nasze dziewczęta w Mistrzostwach Kielc w piłce siatkowej. W grupie eliminacyjnej, najpierw pokonały Szkołę Podstawową nr 31 2:0 (-4; -18), a następnie wygrały z gospodyniami turnieju - Szkołą Podstawową nr 11 2:0 (-18, -16)!

Te dwa zwycięstwa dały naszym dziewczętom awans do Finału Mistrzostw Kielc, który rozegrany zostanie już w II półroczu.

Mistrzostwa Kielc w Indywidualnych Biegach Przełajowych

21 i 25 września 2018 r. - Stadion Leśny

Opiekunami naszych biegaczy byli:
p. Agnieszka Merwart
  • IZABELA ŁOS - 10 miejsce
  • JULIA PIETRZYK
  • ANNA MAZUR

p. Krzysztof Januchta
  • BARTŁOMIEJ NESKA - 9 miejsce
  • KACPER SZARAWARA
  • ADRIAN GAS
  • GABRIEL FĄFARA

Mistrzostwa Kielc w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców.

Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników:
  • BARTŁOMIEJ NESKA
  • RAFAŁ KUBIK
  • ADRIAN GAS
  • KACPER SZARAWARA
  • KONRAD KUMOROWSKI
  • KAMIL DURLIK
  • KRZYSZTOF KAJTEK
  • KRYSTIAN ZIMOCH
  • GABRIEL FĄFARA
  • WŁADYSŁAW CHATYS
  • KAMIL KIJANKA
  • WIKTOR KASPRZYK

Uczniowie ci, pod opieką p. Krzysztofa Januchty, zajęli 5 miejsce w Kielcach.

Rekordy