Aktualności sportowe

Kolejne medale w Lekkiej Atletyce

5 i 6 czerwca odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Mistrzynią Województwa Świętokrzyskiego w rzucie młotem została Aleksandra Wryk z klasy 1e. W tej samej konkurencji wśród chłopców, wicemistrzem województwa został Mikołaj Dąbek z 3d, a brązowy medal zdobył Patryk Radek, ucz 1e.

W biegu przez płotki na dystansie 110 m brązowym medalistą został Bartłomiej Neska, nieźle zapowiadający się płotkarz, również z klasy 1e.

W konkursie "Bezpieczne stadiony - przyjazny kibic", organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Kielcach, Kuratorium Świętokrzyskie oraz redakcję Echa Dnia
nasze gimnazjum zajęło drugie miejsce!

2 maja rozegrany został Finałowy Turniej o Mistrzostwo Gimnazjum nr 6 w Tenisie Stołowym Dziewcząt.

Najlepszą okazała się Dominika Hrabąszcz z klasy III c! W finale Dominika pokonała Olę Szczepaniak z kl. Id.

Lekkoatletyka dla każdego

Tegoroczny Dzień Dziecka był wyjątkowy i sportowy. Rywalizowaliśmy w konkurencjach lekkoatletycznych w ramach akcji "Lekkoatletyka dla każdego" oraz rozegraliśmy finałowe turnieje w Mistrzostwach Szkoły Podstawowej w Siatkówce Drużyn Mieszanych klas V i VI, w Mistrzostwach Szkoły Podstawowej w Piłce Nożnej Chłopców oraz w Mistrzostwach Gimnazjum w Siatkarskim Turnieju Drużyn Mieszanych.

Lekkoatletyczne żniwo!!!

Przez dwa dni - 30 i 31 maja 2017r., na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach przy ulicy Leszka Drogosza, rywalizowaliśmy w Mistrzostwach Kielc Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce.

Jak co roku, jest się czym pochwalić! Łącznie zdobyliśmy 13 medali - cztery złote, cztery srebrne i 5 brązowych !!!

Mamy 3 miejsce w województwie!!!

Nie udało się niestety awansować do finału piłkarskiego turnieju MiniEuro 2017 organizowanego przez redakcję Echo Dnia oraz Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 3 miejsce. Biorąc pod uwagę, że w turnieju brały udział zespoły z całego województwa świętokrzyskiego możemy być bardzo dumni!!!

Gramy w finale!!!
    W piątek, 7 kwietnia 2017r. w Staszowie odbyły się Półfinały Wojewódzkie w Koszykówce Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Nasza drużyna, wspierana przez liczną grupę kibiców wygrała dwa mecze i wywalczyła awans do finału.

Dziewczyny z Gimnazjum nr 6 najlepszą lekkoatletyczną ekipą w Kielcach!

Zakończyły się Halowe Mistrzostwa Kielc w Wieloboju Lekkoatletycznym Szkół Gimnazjalnych. Bezkonkurencyjne drużynowo okazały się uczennice naszego gimnazjum. Podopieczne p. Agnieszki Merwart wyprzedziły Gimnazjum nr 23 i Gimnazjum nr 9.

Dnia 2 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się Turniej Finałowy Drużynowych Zawodów Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Mistrzostwo Kielc.

16 marca 2017 roku w ramach przypadającego Świętokrzyskiego Dnia Tenisa Stołowego w naszej szkole odbył się Turniej Tenisa Stołowego Chłopców o Mistrzostwo Gimnazjum nr 6 w kategorii open.

Zwycięzcą i mistrzem szkoły został Piotr Lisowski z klasy III c

Wielkim sukcesem dla drużyny chłopców, reprezentacji naszego gimnazjum w piłce siatkowej okazał się rozgrywany w Zespole Szkół Katolickich Turniej Finałowy Mistrzostw Kielc w tej dyscyplinie - chłopcy zajęli I miejsce w turnieju eliminacyjnym.

W Finale Mistrzostw Kielc Szkół Gimnazjalnych
w piłce nożnej halowej chłopców
nasza szkolna drużyna zajęła II miejsce

Klasa IIIa najlepsza w Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych Klas III o Mistrzostwo Gimnazjum nr 6.

W Finale Mistrzostw Kielc
Szkół Gimnazjalnych
w koszykówce chłopców
nasza szkoła
ponownie zajęła I miejsce!

25 listopada 2016r. obchodziliśmy Świętokrzyski Dzień Badmintona. Tego dnia w szkołach na terenie naszego województwa odbyły się liczne imprezy sportowe związane z badmintonem.  W naszej szkole zorganizowaliśmy turniej gry pojedynczej o Mistrzostwo Gimnazjum nr 6 w kategorii dziewcząt i chłopców oraz konkurs indywidualny na największą liczbę odbić lotki.

Nasze gimnazjum najlepsze w siódmej grupie eliminacyjnej turnieju MiniEuro!

Na Stadionie Leśnym w Kielcach rozegrane zostały Mistrzostwa Kielc w Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

Piotrek Lisowski, uczeń klasy 3c, wywalczył brązowy medal !!!

Ponad 60 osób reprezentujących nasze gimnazjum pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego stanęło na starcie corocznego biegu w ramach akcji "Kielce biegają".

• 2016/2017

Rekordy