tel: +48 41 367 61 95

Finał święta liczby PI

14 marca obchodzimy Dzień Liczby Pi.

 

 

    Z okazji tego święta odbyło się wiele konkursów, których głównym celem było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz pobudzanie do twórczego myślenia. W tygodniu poprzedzającym święto, uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne związane z liczbą Pi, inni wykonali plakaty, a jeszcze inni przygotowywali się do upieczenia ciasta lub ciasteczek o kształcie okrągłym. Przeprowadzono również konkurs zadaniowy, dotyczący zastosowania  tej liczby  w życiu codziennym w trzech grupach wiekowych. W poszczególnych klasach odbyły się eliminacje do szkolnego bicia rekordu w zapamiętaniu jak największej ilości cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby.
 
    13 marca - w piątek, odbył się finał konkursów oraz bicie rekordu na wypowiedzenie rozwinięcia dziesiętnego. Główną nagrodą w poszczególnych kategoriach była pizza oraz książki, ufundowane przez Dyrekcję.  Podczas piątkowego spotkania przedstawiono najważniejsze wiadomości i ciekawostki związane z liczbą Pi. Było także krótkie przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów z "Kółka teatralnego", prowadzonego przez p. Grażynę Błońską-Ćwięk. W ramach promocji szkoły w spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas szóstych.
 
    Największą atrakcją była rywalizacja uczniów w recytacji rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Wszyscy recytujący potrafili wypowiedzieć ponad setkę cyfr po przecinku. Zwycięzca konkursu - Michał Mac z kl. III b wypowiedział aż 324 cyfry. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła główną nagrodę - czyli pizzę dla wszystkich zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
 
 
 
 
 
    Dla wszystkich uczestników spotkania były ciasteczka, ciasta, torciki i małe lizaki, które w  przekroju miały koło.
   Organizatorkami konkursów były panie: Martyna Jandała, Barbara Ozimirska i Małgorzata Drdzeń

 

 

Oto wyniki konkursów:

Konkurs na plakat:

I miejsce - Natalia Topolska  - kl. II a

II miejsce - Wiktoria Kaszuba - kl. III a

III miejsce - Aleksandra Tokarska  - kl. II c

Wyróżnienie - Julia Cygan  - kl. II c

 

Konkurs  na prezentację multimedialną:

I miejsce - Natalia Topolska  - kl. II a

II miejsce - Patrycja Stępień - kl. II b

III miejsce - Agata Żmudzińska - kl. II a

 

Konkurs na rozwiązywanie zadań związanych z liczbą Pi:

W klasach pierwszych:

I miejsce -  Jakub Szczepański - kl. Ie

II miejsce - Szymon Popowski - kl. Ib

III miejsce - Kinga Bartosik  - kl. Ie

W klasach drugich:

I miejsce - Karol Głuszek - kl. II c

II miejsce - Jakub Mazur - kl.II b

Marcel Kobryn - kl.II c

W klasach trzecich:

I miejsce - Damian Ślusarczyk - kl.III b

II miejsce - Michał Mac - kl.III b

III miejsce - Katarzyna Mazur - kl.III a

 Konkurs na wypowiedzenie rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi:

I miejsce  - Michał Mac - kl. III b - 324 cyfry

II miejsce - Gabriela Kaptur - kl. II a - 310 cyfr

III miejsce - Julia Domagalska - kl. II a - 213 cyfr

 

Gratulacje! 
Galeria zdjęć