Najpiękniejsze dekoracje są w naszej świetlicy.

Wystrój plastyczny pomieszczeń świetlicy korzystnie wpływa na atmosferę zajęć, warunkuje zdrowy, prawidłowy rozwój dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Ma także wpływ na pomyślną adaptację dzieci, które dopiero przekroczyły próg naszej szkoły. Projektowaniem i wykonaniem dekoracji świetlicy oraz imprez okolicznościowych zajmuje się mgr Anna Kruk.

Odkrywanie wartości estetycznych przez dzieci wiąże się z poziomem kultury otoczenia, w którym przebywają. Estetyczny i ciekawy wystrój szkoły nie jest bez znaczenia dla przebywających w niej uczniów, nauczycieli, pracowników jak i osób z zewnątrz.

Pani mgr Anna Kruk wykonuje dekoracje związane z porami roku, ze Świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Ściany świetlicy zdobią również postacie z ulubionych bajek, co kojarzy się dzieciom z pozytywnymi emocjami. W dekoracjach wykorzystuje żywe, ciepłe kolory wpływające korzystnie na nastrój i samopoczucie podopiecznych.

Według psychologów kolorystyka pomieszczenia, którym przebywa dziecko sprzyja jakości kontaktów społecznych, buduje atmosferę życzliwości, wpływa na zabawę, uczenie się, wspiera aktywność ruchową.

Niewątpliwie gustowna dekoracja, estetyczny wygląd świetlicy, ład, harmonia wzbogacają doznania zmysłowe, ułatwiają zdobywanie wiedzy, wpływają na samopoczucie, wyrabiają wrażliwość plastyczną, kształtują smak oraz wzbogacają skalę przeżyć emocjonalnych.