15.06.2012 - MATEMATYCZNY TOR PRZESZKÓD

Matematyczny Tor Przeszkód to konkurs dla uczniów klas 2 szkoły podstawowej. Uczniowie przez dwa miesiące rozwiązywali przykładowe zadania, rozwiązywali zagadki matematyczne. W ten sposób co tydzień poznawali nowe, ciekawe zadania, a po tygodniu mogli sprawdzić, czy rozwiązali je poprawnie. Taki sposób przygotowania do konkursu dał każdemu możliwość sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych. Ostatecznie do konkursu zgłosiło się 18 uczniów klas drugich.

Dnia 12 czerwca 2012 r. zwycięzcom Matematycznego Toru Przeszkód wręczono nagrody i dyplomy. Dla wszystkich uczestników, sympatyków matematyki i nauczycieli uczniowie klasy Ia z  wychowawczynią Mirosławą Leśkiewicz, przygotowali krótki program artystyczny. Bohaterami były oczywiście liczby: cztery słonie, cztery kąty, dwie nogi, oraz liczne smakowe marzenia Kubusia Puchatka.