Niezwykła lekcja historii

12 listopada 2014 r. klasa IV b wraz z wychowawczynią odwiedziła Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Odbyła się tam niezwykle pouczająca lekcja historii.

Najpierw uczniowie zwiedzili wystawę i podziemne więzienie. Pani przewodnik opowiadała nie tylko o losach Polski od ustanowienia Konstytucji 3 maja poprzez wszystkie zrywy niepodległościowe, aż do 11 listopada 1918 roku, ale również o martyrologii narodu polskiego.

Szczególną uwagę poświęciła postaci Józefa Piłsudskiego. Był on głównym tematem warsztatów, do których przystąpili uczniowie po zwiedzaniu. Zdobytą wiedzę wykorzystali w tworzeniu plakatów, osi historycznej, rozwiązywaniu krzyżówek i poszukiwaniu dodatkowych informacji o tym polskim, wielkim bohaterze.

Lekcja ta na długo zostanie w pamięci uczniów.