Lekcja matematyki inaczej

Klasy drugie gimnazjum zadały sobie trud i wykorzystując wiadomości z matematyki badały jaki jest statystyczny gimnazjalista.

Uczniowie pracowali nad tym zagadnieniem około miesiąca, wykorzystując przy tym elementy metody webquest. Wszystkie potrzebne wskazówki i informacje dostępne były na >>stronie szkoły<<

Uczniowie zdobyli wiele informacji, z których wynika że tytułowy statystyczny gimnazjalista:

• spędza dziennie przy książkach średnio 2,7 h, ma wysokie oczekiwania co do swoich ocen, najchętniej uczy się przedmiotów ścisłych i robi to zazwyczaj po południu,

• lubi szkołę, wf i piłkę nożną,

• dociera do szkoły pieszo lub dojeżdża autobusem,

• preferuje włoską kuchnię oraz frytki i jabłka,

• w wolnym czasie spotyka się ze znajomymi lub spędza czas przed komputerem głównie korzystając z facebooka,

• najczęściej ogląda stację TVN i serial "Szkoła"

• a na bezludną wyspę zabrałby kolegę lub koleżankę :)