Zwiedzamy Warszawę

Koniec roku szkolnego to czas wycieczek, które są formą relaksu po trudnym roku nauki. 16 czerwca klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem w programie było odwiedzenie zabytkowego ogrodu - muzeum - Łazienek Królewskich, gdzie mieściła się letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Ogród zachwyca pięknymi kompozycjami roślin kwiatowych, zabytkowymi rzeźbami i pomnikami. Uczniowie zwiedzili urokliwy Pałacyk Myślewicki  z kolekcjami obrazów, zabytkowych mebli i porcelany.

Kolejnym obiektem był Pałac Kultury i Nauki - 42 piętrowy budynek wzniesiony jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Z tarasu widokowego na 30 piętrze roztacza się przepiękna panorama Warszawy.

Na koniec odwiedziliśmy warszawskie ZOO, które obejmuje znaczną powierzchnię i gromadzi wiele gatunków egzotycznych zwierząt.

Wycieczka była bardzo udana i wszyscy wrócili w doskonałych nastrojach.