Park jesienią

18 października dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką pań A.Kaczyńskiej  i  M.Szałas

uczestniczyły w wycieczce do Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica.

Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią oraz  rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów rosnących w parku.

W parku i na skwerze dzieci poznały gatunki drzew i krzewów, zbierały liściei z zaciekawieniem oglądały ich kolory.

Skąd tyle barw jesieni ?

Brak dostatecznej ilości światła powoduje zanik barwnika zielonego - chlorofilu,a pojawiają się inne – żółty, pomarańczowy, czerwony. W parku dzieci odwiedziły również ptaszarnię założoną w 2004 r., poznały ptaki – pawia, bażanty, kuropatwy. Nad brzegiem stawu oglądały kaczki i parę łabędzi.
  W parku dzieci również odpoczywały i bawiły się. Największą frajdę sprawiła im zabawa w „Spadające liście”, podrzucając je do góry obsypywały się nimi nawzajem.