Pierwszy Dzień Wiosny

Wagary? Nic z tego!!!

Wszyscy z upragnieniem oczekujemy wiosny. I właśnie nadeszła. Za oknem było pięknie, słonecznie i radośnie, a my - w doskonałych humorach świętowaliśmy jej przyjście... w szkole.

Pierwszy Dzień Wiosny - 21 marca był w naszej szkole inny niż dotychczas.

Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Odbył się I Szkolny Turniej - "Wiosenaliada 2014".

Imprezę rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego apelu pod hasłem "Zdrowo żyjesz - wygrywasz", podsumowującego projekt - "Miej swój styl - zdrowo żyj", przygotowanego przez panią Grażynę Piotrowską-Wolder z klasą Vb i IVa. O zdrową, owocową niespodziankę zadbała p. Dyrektor Maria Dzierżak - każdy uczeń dostał smaczne jabłko.

Następnie, uczniowie zdobywali punkty dla swoich klas. Mogli wykazać się wiedzą, umiejętnościami sprawnościowymi, wokalnymi i tanecznymi, plastycznymi i kulinarnymi.

Podzieleni na grupy, w sześciu salach lekcyjnych oraz na korytarzach szkolnych przystąpili do zabawy. Przez dwie godziny lekcyjne uczniowie tańczyli i śpiewali piosenki o tematyce wiosennej, wykonywali "Marzanny", malowali plakaty - "Wiosna - powiew zdrowia i czystości", rozwiązywali rebusy, krzyżówki i łamigłówki ekologiczne, brali udział w konkursach i zabawach z tablicą interaktywną oraz z Internetem, robili pyszne sałatki i kanapki wiosenne, a także wykazywali się swoją sprawnością biorąc udział w konkursach sportowych.

Podsumowanie miało miejsce na korytarzu szkolnym. We wszystkich zmaganiach najlepsza okazała się klasa VB.

Gratulujemy!!!

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zakupienie produktów potrzebnych na kanapki i sałatki oraz za przygotowanie elementów niezbędnych do wykonania "Marzanny".

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie byli zadowoleni. Jeśli tak, to zapraszamy do takiej samej zabawy za rok.