Jasełka

W tradycji wspaniałe jest to, że przechowuje w sobie pamięć dawnych dni, utrwala najpiękniejsze i najszlachetniejsze ludzkie uczucia.

Zabiegani, zapracowani, zajęci własnymi sprawami nie zawsze mamy czas, by je sobie okazać. Są jednak takie dni, kiedy zatrzymujemy się na chwilę, by dostrzec obok siebie drugiego człowieka, spojrzeć w głąb siebie, zadumać się nad życiem.

Pięknie ubrana choinka, radosne dźwięki kolęd oznajmiają, że nadszedł czas świętowania i odpoczynku. W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły, którzy pod kierownictwem p. katechetki - Jadwigi Świercz przygotowali jasełka pt. "Do Betlejem niebiańską rakietą". Za sprawą naszych uczniów - aktorów przenieśliśmy się myślą i sercem do Betlejem, aby kolejny raz zadumać się nad Cudem Świętej Nocy.

Piękny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru dostarczył wszystkim wyjątkowych przeżyć. Oprawę muzyczną przygotowała mgr Marzena Bieniek, mgr Agnieszka Król oraz mgr Jadwiga Świercz.

Przedstawienie mogliśmy obejrzeć 20 grudnia 2013 r.