Dyskoteka andrzejkowa

Andrzejki tradycyjnie obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada, to ostania okazja do hucznych zabaw i imprez przed nadchodzącym adwentem. Kiedyś ten dzień ważny był przede wszystkim dla wszystkich dziewcząt i młodych kobiet, które chciały poznać imię swojego przyszłego męża lub dowiedzieć się, kiedy wyjdą za mąż. Wszystkie ciekawe swej przyszłości panienki wróżyły sobie w andrzejkowy wieczór w najróżniejszy sposób. Do najbardziej znanych sposobów należą między innym: „wyścig butów” – ustawiano od ściany do progu jeden za drugim buty zgromadzonych dziewczyn: ta, której but pierwszy dotarł do progu, miała jako pierwsza wyjść za mąż  oraz lanie wosku- wróżenie sobie z cienia rzucanego na ścianę przez kleks z topionego wosku lanego przez klucz. Obecnie w andrzejkowe wróży bawi się młodzież obojga płci, nie traktując ich jednak poważnie.

Szkoła kojarzy się wszystkim z nauką - za nami już prawie 3 miesiące wytężonej pracy, ale przecież nie samym zdobywaniem wiedzy uczeń żyje. Najlepszym tego dowodem jest zorganizowana w naszej szkole 29 listopada dyskoteka andrzejkowa, która pozwoliła wszystkim na oderwanie myśli od klasówek i sprawdzianów. Nie od dziś wiadomo, że najlepszy jest czynny wypoczynek, a taniec do doskonała okazja do zastosowania się do tej zasady.
    Świetną zabawę uczniom klas IV – VI zapewniał jak zwykle niezawodny i nieoceniony DJ Mario, który skutecznie zachęcał do tańca wszystkich obecnych. Nad przebiegiem imprezy, która odbyła się na szkolnej sali gimnastycznej czuwali wszyscy obecni nauczyciele oraz Dyrekcja. Najnowsze muzyczne hity, znane i lubiane utwory, oświetlenie dyskotekowe i efekty świetlne oraz dekoracja sali gimnastycznej - wszystko to sprawiło, że wspólnie bawiono się na tej imprezie rewelacyjnie do samego końca.