Uczniowie klas "0" składają hołd wszystkim zmarłym

Zbliża się listopad i bardzo ważne w naszej kulturze Święto Zmarłych.
Na zajęciach rozmawialiśmy o  Polakach,  których wśród nas już nie ma.
Mówiliśmy o dokonaniach wybitnych ludzi i tych którzy oddali życie za wolność Ojczyzny...

Nadszedł czas, kiedy odwiedzamy groby bliskich, żołnierzy i działaczy, którzy już odeszli. Sprzątamy mogiły, zapalamy znicze i składamy kwiaty.
   Nasza gromadka wybrała się pod pomnik przy kościele pw. św. Wojciecha.

To tutaj w 1943 roku rozstrzelano 10 młodych mężczyzn, przywiezionych z kieleckiego więzienia.  Dopiero po wojnie ich szczątki pochowano w grobach na Cmentarzu Partyzanckim.  Kielczanie upamiętnili to wydarzenie stawiając w 1969r. pomnik na skwerze przed świątynią.

Ci ludzie poświęcili własne życie w walce o wolność naszego kraju, dzięki czemu możemy dziś spać spokojnie, uczyć się i korzystać  z uroków dzieciństwa w gronie rodzinnym, w wolnej Polsce, dlatego zapaliliśmy znicze pamięci.