Pierwszy dzień w szkole

Za nami wakacje, przed nami nauka. Z uśmiechem na ustach powitaliśmy nowy rok szkolny - rok 2019/2020.

Nowy rok szkolny to okazja do spotkań z kolegami i koleżankami, z którymi podczas wakacji nie zawsze mogliśmy się zobaczyć, a także powrót do nauki i koniec wakacyjnej laby.

Społeczność uczniowską, rodziców i nauczycieli ciepło i sympatycznie powitała pani Dyrektor - mgr Elżbieta Rasała. Życzyła młodzieży dobrych wyników w nauce, a nauczycielom spokojnej i satysfakcjonującej pracy.

W trakcie uroczystości przypomnieliśmy również o tragicznych wydarzeniach września 1939 roku. Pamiętajmy, że data 1 września to nie tylko dzień, który kojarzy się nam z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

80 lat temu, 1 września 1939 roku, Niemcy dokonały agresji na Polskę, rozpoczynając tym samym II wojnę światową. W tym dniu dzieci nie poszły do szkoły. Uczniowie zamiast tradycyjnego szkolnego dzwonka usłyszeli dźwięk wojennych alarmowych syren.

Urodziliśmy się w latach powojennych, ale słowo wojna nadal jest obecne w naszej rzeczywistości. Nadal słyszymy o wielu zbrojnych konfliktach toczących się nawet blisko nas. 1 września dźwięk syren przypomniał nam o tragicznych wydarzeniach września 1939 r., aby uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.

Chcemy żyć w wolnym i bezpiecznym świecie. Dlatego tym bardziej pamiętajmy o tych tragicznych wydarzeniach.

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego 2019/2020