Dzień Unii Europejskiej

9 maja 2019 roku uczniowie klas 3a, 3b, 4a, 4b i 5c uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Europy, które się odbywały na Rynku w Kielcach. To było szczególne święto, gdyż w tym roku obchodzimy 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskej.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego hymnu Unii, czyli Ody do radości wykonanej przez uczniów z Akademickiej Szkoły Podstawowej w Kielcach razem z kwartetem Omega. Później na scenie pojawił się prezydent Kielc, p. Bogdan Wenta, który opowiadał młodym ludziom o Unii Europejskiej.

Na koniec każdy mógł wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów imprezy m.in. w quizy wiedzy nt. Unii Europejskiej lub mini-warsztatach plastycznych.