Znowu pobiliśmy rekord

13 stycznia 2019r. odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym - podobnie jak w latach ubiegłych - braliśmy udział. W tym roku było nas czterdzieści czworo, dzięki czemu ustanowiliśmy nowy rekord - zebraliśmy 20 tysięcy 63 zł i 38 gr + pieniądze w obcej walucie (w przeliczeniu ponad 150 zł).

Kwestowaliśmy na ulicach Kielc oraz w naszych rodzinnych miejscowościach już od rana i spotykaliśmy się z bardzo sympatycznymi reakcjami ludzi. Trochę nie sprzyjała nam pogoda, ale nie była to przeszkoda nie do pokonania. O godzinie 17 przybyliśmy do szkoły, gdzie opiekunki Szkolnego Kola Wolontariatu poczęstowały nas gorącą herbatą i pomogły w liczeniu pieniędzy. Worki z bilonem były prawie nie do udźwignięcia.

Przypomnijmy, że w tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

To wielka rzecz brać udział w akcji, która objęła swoim zasięgiem nie tylko Polskę, ale także każde miejsce na świecie, w którym mieszkają Polacy. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć w niej udział. Dlatego z ogromnym niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o ataku na prezydenta Gdańska, pana Pawła Adamowicza.

Składamy wyrazy ogromnego współczucia rodzinie Pana Prezydenta i łączymy się we wspólnej modlitwie za spokój jego duszy.