tel: +48 41 367 61 95

Święta... motyw przewodni tego tygodnia

 
Okres przedświąteczny to także w naszej świetlicy czas intensywnych przygotowań do świąt.
 
Panie i Panowie na różne sposoby przekazują nam znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów...
 
      Oj, dzieje się, dzieje nie tylko w naszym domach, sklepach czy na ulicach. W świetlicy czuć naprawdę, że zbliżają się te najpiękniejsze ze świąt. Zaczęło się od Mikołaja, prezentów, które otrzymaliśmy w odpowiedzi na nasze listy w klasach i domach.I mówcie co chcecie - Mikołaje są na świecie. 
 
    Na wszystkich zajęciach opowiadamy o tradycjach naszych domów, poznajemy także zwyczaje obowiązujące w innych krajach. Bardzo lubimy te świąteczne rozmowy i przygotowania.

 
      Sale zyskały nowy wystrój, na świetlicowych ekspozytorach, półkach parapetach wiele ozdób świątecznych, choinek, bombek, zresztą jak w całej szkole. W takim otoczeniu naprawdę przyjemnie płynie czas, nawet pani Zima trochę poprószyła śniegiem za oknem 
 
    Pewnego dnia można było poczuć zapach pieczonych pierników, a ozdobionych wyjątkowo, o tym jednak przeczytajcie w innej informacji.
     A przed nami już ostatni tydzień w szkole w tym roku.
 
     No więc moi drodzy   ZACZYNAMY ODLICZANIE - staramy się być jak najgrzeczniejsi, by pod choinką znaleźć wymarzone prezenty, pomagamy w szkole  i domu w świątecznych porządkach, szczególnie we własnych pokojach, wysyłamy bliskim, znajomym i nie tylko życzenia oraz przenosimy się w świat cudownych kolęd.  
To naprawdę magiczny czas...