Pamiętamy...

Klasa III a w przeddzień Wszystkich Świętych wybrała się na Cmentarz Stary i Cmentarz Partyzancki przy ul. Ściegiennego, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach. Celem wyjścia było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie miasta z okupacji hitlerowskiej oraz zapalenie zniczy na ich grobach.

Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów ogromnym przeżyciem, szli skupieni i bardzo zaciekawieni. Doskonale wiedzieli, jak należy się zachowywać w takim miejscu. Uczniowie chętnie zatrzymywali się i odczytywali tablice nagrobkowe na mogiłach żołnierzy, gdzie po ich uporządkowaniu pozostawili zapalone znicze.

Dodatkową pochwałą ich pracy była rozmowa z żołnierzami 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy również przyszli posprzątać i zapalić znicze na grobach poległych.
To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego,
obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie w naszej pamięci.