Europejski Dzień Języków Obcych

26 września, uczniowie klasy VII oraz III gimnazjum wzięli udział w VI Edycji Gry Miejskiej w kategorii Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum, organizowanej z okazji Dnia Języków Obcych przez Zespół Szkół Informatycznych.

Uczestnicy gry współpracując w trzyosobowych zespołach poruszali się po Kielcach, szukając wyznaczonych punktów orientacyjnych, będących znaczącymi elementami historii i teraźniejszości Kielc.
Używając języków obcych uczestnicy w sposób kreatywny zmagali się z zadaniami językowymi związanymi ze zwiedzanymi miejscami. Przydała się też znajomość topografii Kielc, ponieważ poszczególne zagadki rozmieszczone były w różnych punktach miasta. Dużą rolę odegrało też sprawne przemieszczanie po mieście.

Na początku  uczestnicy gry musieli wykazać się doskonałym słuchem, ponieważ rozpoznawali, w jakim języku śpiewana jest określona piosenka. Ale  sprawdzano nie tylko znajomość języków obcych - jedno z zadań polegało na odszukaniu sklepu sportowego i podaniu pozycji określonych zawodników podczas meczu piłki nożnej - należało podać te informacje po angielski i po niemiecku.

W Muzeum Dialogu Kultur zawodnicy musieli wykazać się znajomością języka niemieckiego, a w OMPiO  - zatańczyć grecki taniec. Rozwiązywano także zagadki językowe w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, tropiono tajnych agentów krążących w centrum miasta, łamano sobie języki, powtarzając francuskie rymowanki.

W tej fantastycznej zabawie, zakończonej zdobyciem I miejsca w kategorii niższej grupy wiekowej  towarzyszyły uczniom p. Agnieszka Godzik-Gad, p. Katarzyna Szafraniec, p. Anna Nadgrodkiewicz, p. Monika Taszłow oraz goszcząca w naszej szkole wolontariuszka Laura.

Naszym gimnazjalistom poszło tak dobrze, że oba nasze zespoły zajęły miejsca na podium.

Anna Sajtyna, Martyna Lis i Bartłomiej Herman (klasa III c) zdobyli III miejsce,
a Natalia Chmiel, Sara Staniec i Gabriel Fąfara (klasa III d) - miejsce I.

Gratulujemy!