Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły

Dnia 3 października klasy pierwsze
wraz  ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyły w akcji
"Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły",
która odbyła się w Galerii Korona, w Kielcach...

Podczas wspólnej zabawy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej oraz Miejskiej Policji  w Kielcach, przedstawili podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Mundurowi zaprosili na scenę dwoje uczniów klasy pierwszej, którzy w przebraniu policjanta wspólnie uczyli Jeża Edka jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych oraz na jakim świetle należy przechodzić na drugą stronę.
    Pierwszaki bardzo chętnie uczestniczyli w lekcji na temat bezpieczeństwa, a na zadawane pytania odpowiadały bezbłędnie.

Celem inicjatywy było przekazanie dzieciom najważniejszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem, w tym promowanie noszenia elementów odblaskowych oraz propagowanie zdrowego stylu życia.
     Znajomość przepisów ruchu drogowego to podstawa do świadomego i bezpiecznego korzystania z dróg o czym już wiedzą  najmłodsi uczestnicy spotkania.

Po zapoznaniu uczniów z przepisami uczniowie klas pierwszych obejrzeli 15 minutową bajkę w Multikinie dotyczącą bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych.

Każda klas została upamiętniona na zdjęciu, które w grudniu ukaże się na stronach gazety "Echo Dnia".