Kielce biegją

Sobotnia słoneczna pogoda sprzyjała aktywności sportowej, jaką było bieganie. Inicjatorem 10 akcji "Kielce Biegają" był Urząd Miasta Kielce. Przed każdym dystansem rozgrzewkę prowadziła Viola Jończyk.

W przygotowanie całego wydarzenia włączył się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zorganizowano aż 10 biegów na czterech różnych trasach.

Najmłodsi mieli do pokonania około 400 metrów. Dla seniorów, przygotowano  trasy o długości 1400 i 2000 metrów. Bieg główny, w którym mogły uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, rozgrywany był na dystansie 4300 metrów.

Przedsięwzięcie odbywało  się w Europejskim Tygodniu Sportu, a miasto Kielce zostało w tym roku wybrane Europejskim Miastem Sportu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 4-8 SP oraz III klas gimnazjum,  pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: p. Bożeny Mrozińskiej, P. Lucyny Prędkiej, p. Agnieszki Merwart, p. Przemysława Długosza oraz p. Krzysztofa Januchty, który był jednocześnie sędzią głównym wszystkich biegów.

Lista uczestników Biegu:
  • Julia Banaś, Antoni Cieśla, Emilia Chatys, Martyna Lis, Gabriela Banaś, Anna Sajtyna, Maja Kasprzyk, Wereonika Brzoza, Mateusz Myk, Michał Kopacz, Bartosz Gaweł, Bartłomiej Bujak, Cezary Bławat, Jakub Banaś, Władysław Chatys, Jakub Czech, Maciej Betka Bartłomiej Neska, Bartosz Boćkowski, Oliwier Pędziwilk, Jacek Laskowski, Maja Bakalarz, Inka Zawadzka, Zuzanna Kruszelnicka, Bartłomiej Frąk, Kamil Biernat, Konrad Pilipczuk.

Wszystkim, którzy wzięli udział w X  edycji Biegów serdecznie dziękujemy.