Zajęcia umuzykalniające.

"Dziecko nosi w sobie muzykę, spontaniczną, która chce się ujawnić. Jeżeli pomożemy dziecku rozwinąć muzykę, która jest w nim uczynimy je istotą nie tylko lepszą i szlachetniejszą lecz również bardziej szczęśliwą..."      (E. Souriau)

Zajęcia rytmiczno- umuzykalniające dla dzieci w wieku szkolnym mają na celu rozbudzenie wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, muzyki, tańca oraz zaspokajanie potrzeby ruchu.
      Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice u swoich dzieci obserwują zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję.
       Na naszych zajęciach główną formą jest śpiew. Są też  zabawy ruchowe przy muzyce, taniec, ćwiczenia rytmiczne oraz gra na instrumentach perkusyjnych.
mgr A. Król