Podsumowanie pracy SU w gimnazjum

Rok szkolny 2017/18 już prawie za nami. Apel podsumowujący działalność SU odbył się 15 czerwca. W naszej szkole wiele się działo, braliśmy na przykład udział w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Święta Konstytucji 3 Maja, klasy walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły, bawiliśmy się matematyką podczas Święta Liczby Pi, udowadnialiśmy, że znamy ojczysty język, biorąc udział w konkursach zorganizowanych podczas Turnieju Języka Polskiego, zdobywaliśmy wiedzę o europejskich państwach w czasie Dnia Europejskiego, poznawaliśmy Śródziemie podczas Tygodnia Tolkiena, odbył się u nas I Turniej Finałowy Drużynowych Zawodów Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Mistrzostwo Kielc.

Zorganizowaliśmy także I  Międzyszkolny Multimedialny Konkurs Wiedzy o Życiu i Działalności Tadeusza Kościuszki, gościliśmy wolontariuszy z zagranicy, włączyliśmy się w akcję Pola Nadziei, a przez cały rok szkolny zbieraliśmy zużyte baterie oraz plastikowe zakrętki, aby pomóc chorym dzieciom. Pomagaliśmy również zwierzakom ze schroniska oraz dzieciom z domu dziecka, działając w Szkolnym Kole Wolontariatu.

W tym roku szkolnym gościliśmy w naszej placówce przyjaciół z Niemiec i Cypru, którzy odwiedzili nas w ramach projektu Erasmus+, a także uczniów i ich opiekunów z Gimnazjum Mircea Eliade z Satu Mare w Rumunii, którzy złożyli nam rewizytę w ramach edukacyjnego projektu Po tej samej stronie Karpat.

Podczas szkolnych wycieczek zwiedzaliśmy Kielce, Polskę i Europę. Braliśmy udział w licznych warsztatach, lekcjach muzealnych i pokazach naukowych. Startowaliśmy w licznych konkursach przedmiotowych, plastycznych, fotograficznych i multimedialnych zorganizowanych w naszej szkole. Niektóre z nich zostały już podsumowane, laureaci pozostałych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci książek i drobnych upominków podczas apelu. Laureatom raz jeszcze serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, udanych wakacji i jeszcze lepszych wyników w nauce oraz w sporcie w kolejnym roku szkolnym.