Gdy pasja w duszy gra

Kuba Konat, uczeń kl. 4b i  Mateusz Myk z 5b swoje zainteresowania w zakresie nauk ścisłych realizują uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez dwie największe uczelnie w województwie, czyli Politechnikę Świętokrzyską i Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Zarówno "Dziecięca Politechnika Świętokrzyska" jak i Uniwersytet Dziecięcy  działający przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego zakończyły tegoroczną działalność w sobotę 9.06.2018 r.

Trwająca pięć miesięcy akcja Politechniki Świętokrzyskiej miała zachęcić młodych ludzi do poznawania zagadnień z dziedziny nauki i techniki. W trakcie zajęć dzieci mogły uczestniczyć między innymi w pokazach z ciekłym azotem, a także kierować kosmicznym łazikiem.

W zajęciach na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego brało udział 120 młodych studentów. Raz w miesiącu spotykali się, aby rozwijać swoje pasje i umiejętności. Mateusz był jednym ze studentów modułu "Człowiek i natura". Na zakończenie tegorocznej edycji  Dziecięcego Uniwersytetu odbyło się mini-sympozjum, na którym Mateusz i pięcioro innych uczniów wygłosiło swoje naukowe prezentacje. Nasz uczeń opowiedział o swojej przygodzie z geologią w prezentacji pt.: "Kielce geologią stoją".  Jego prezentacja miała na celu chwalenie się naszą Małą Ojczyzną, jaką są Kielce oraz ukazanie jakimi unikatowymi w skali kraju miejscami dysponujemy.

Chłopcy byli pilnymi studentami, a na uroczystościach podsumowujących wypowiadali się o swoich pasjach naukowych. Są przykładem godnym do naśladowania przez rówieśników.

Źródło informacji: www.radio.kielce.pl

Więcej informacji  o tych wydarzeniach można uzyskać na stronach: