Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach / Dzień Europejski w SP

Dzień Europejski w SP

29.05 2018 r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w Dniu Europejskim. Każda klasa przygotowała stoisko reprezentujące jeden kraj europejski.

Na stoisku była flaga i  pamiątki z danego kraju.  Poznaliśmy kuchnię niemiecką, włoską, turecką, brytyjską, rosyjską, francuską i hiszpańską.  Uczniowie zaprezentowali muzykę oraz tańce kojarzące się z każdym z państw a ponadto byli ubrani w kolory kraju, który reprezentowali.

Dzień Europejski to także konkurs międzyklasowy.  Komisja konkursowa oceniała wygląd stoiska, smak potraw, występ muzyczny, wykonanie flagi oraz stroje.

Pierwsze miejsce wywalczyły wszystkie klasy czwarte, drugie - klasy piąte i klasa 6b. Trzecie miejsce zdobyła klasa 6a.