Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach / I Festiwal Kreatywnych Świetlic

I Festiwal Kreatywnych Świetlic

I Festiwal Kreatywnych Świetlic to impreza o charakterze przeglądu, mająca na celu przedstawienie działalności kieleckich świetlic szkolnych.
     Dzieci i nauczyciele z 14 świetlic zaprezentowali swoje osiągnięcia za pomocą różnych form przekazu. Były recytacje, śpiew, taniec, zabawa i prezentacje multimedialne.

Mali artyści wystąpili w kolorowych kostiumach, używali wielu rekwizytów. Panowała wesoła, festiwalowa atmosfera.
    Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, jak wiele dzieje się w świetlicach.
Oprócz zabaw i odrabiania lekcji dzieci mają możliwość realizowania swoich zainteresowań, talentów i pasji.
    Wśród wielu działań są spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty kulinarne, nieco zapomniane już robótki ręczne.
     Świetlice biorą udział w akcjach charytatywnych, pomagają potrzebującym, umilają czas seniorom.
    Nauczyciele świetlic są niezwykle kreatywni:
- organizują wycieczki, rajdy, imprezy środowiskowe, festyny, uroczystości rodzinne
- prowadzą różnorodne zajęcia: czytelnicze, sportowe, plastyczne, muzyczne,
    taneczne, komputerowe i wiele innych.
    Oprócz tych działań świetlice są miejscem rozwiązywania problemów szkolnych i ich diagnozowania.
    To właśnie w świetlicy, w czasie wspólnych rozmów i zabaw rodzą się pierwsze szkolne przyjaźnie.

Bardzo dziękujemy gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością:

Dyrektorowi Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach Pani Elżbiecie Czerwonce, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach Pani Elżbiecie Rasale, doradcy metodycznemu Pani Krystynie Stępień.

Dziękujemy  wszystkim nauczycielom świetlic za wspaniałe przygotowanie dzieci do festiwalu.
     Dziękujemy również nauczycielom świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 15:
Agnieszce Król, Ewie Ślusarczyk, Sylwii Kaczmarek-Witaszek, Asi Januchcie-Szyszce, Marcinowi Pałysowi i Przemkowi Długoszowi za pomoc w organizacji festiwalu.
     Dziękujemy Marzenie Bieniek za to, że poświęca swój czas na oprawę muzyczną naszych imprez, a  Bożenie Bedli za wykonanie pięknych zaproszeń.
    Dziękujemy Magdalenie Magierowicz, Gosi BarańskiejGosi Goli oraz Gosi Szałas za to, że zawsze możemy liczyć na ich pomoc.
Organizatorzy: Małgorzata Majta, Lidia Skowronek