Dzień Flagi

2 maja na kieleckim Rynku odbyły się uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Częścią obchodów było podsumowanie VII Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych, którego nadrzędnym celem jest wzmocnienie patriotycznego procesu wychowania młodzieży szkolnej w poszanowaniu polskich symboli narodowych, historii i tradycji.

Miło poinformować, że w konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych i ceremoniale szkolnym nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca.

W rywalizacji szkół podstawowych - Jakub Banaś (kl. 6b) zajął 2 miejsce, a wśród szkół  gimnazjalnych - 1 miejsce zdobył Michał Molenda (kl. 3c), natomiast Wiktor Bęben (kl. 3b) wraz z trzema innymi gimnazjalistami z Kielc wywalczył ex aequo 2 miejsce.

Gratulujemy!