Tak szybko mija czas...

Dziś z samego rana na naszych gości czekały kolejne atrakcje. Pierwszą była wizyta w Krajnie, gdzie - naprawdę jest fajnie! Rumuńska młodzież spacerowała znaną już w całym regionie Aleją Miniatur "Wonderful World", robiąc pamiątkowe zdjęcia przed kolejnymi słynnymi budowlami z całego świata. Natomiast pani dyrektor Elżbieta Rasała zachęcała gości do oglądania przepięknych świętokrzyskich krajobrazów, które roztaczają się ze zbocza wzgórza, na którym mieści się muzeum.

Bardzo miła niespodzianka czekała na uczniów w Szklanym Domu w Ciekotach, gdzie zostali powitani przez wójta Gminy Masłów, pana Tomasza Lato. Nasi rumuńscy przyjaciele obejrzeli występy zespołu folklorystycznego Domaszowianki, zwiedzili Muzeum Stefana Żeromskiego oraz świetnie się bawili na - wiklinowym placu zabaw. Wizyta zakończyła się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez pracowników Szklanego Domu.

Po powrocie do Kielc i obiedzie w naszej szkolnej stołówce uczniowie rumuńscy i polscy udali się do galerii handlowej "Echo" na zakupy pamiątek, a także na ostatnie wspólne lody.

Niestety, czas szybko mija, zwłaszcza tak szczelnie wypełniony - i nadeszła chwila pożegnania. Uściskom, łzom, zapewnieniom o ponownych wizytach (może w wakacje?) nie było końca. Mimo zmęczenia spowodowanego ogromnym wysiłkiem włożonym w realizację projektu, mimo różnych mniejszych i większych zdarzeń nieprzewidzianych możemy powiedzieć jedno - NA PEWNO BYŁO WARTO!!!