Finał Wieloboju Lekkoatletycznego

Emocjonujący był finał Mistrzostw Kielc w Wieloboju Lekkoatletycznym dla uczniów szkół podstawowych, organizowany przez Kielecki Klub Lekkoatletyczny, Urząd Miasta Kielc oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczniowie naszej szkoły już kolejny raz wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Kielc.

Dziewczęta i chłopcy klas 4-7 rywalizowali w następujących konkurencjach:
  • skok w dal,
  • bieg na 60m,
  • rzut piłką lekarską - 3kg, w tył

Zawody odbywały się trzykrotnie. Wyniki przeliczano na punkty, które w ostatecznym rozrachunku pozwoliły zakwalifikować się do rundy finałowej.

Po kilku etapach  zmagań, wielkim trudzie, wysiłku oraz ogromnym zaangażowaniu uczniów dobrnęliśmy do finału, który był zaskakujący dla naszych młodych lekkoatletów.

We wszystkich turniejach eliminacyjnych wzięło udział ponad 240 uczniów z 10 kieleckich szkół podstawowych - z naszej szkoły 40 zawodników. W finale wystartowało 120 osób - SP 15 reprezentowało 20 uczniów. Wszyscy dali z siebie maksimum możliwości. W zawodach padło wiele rekordów życiowych.

Nasza szkoła zdobyła I miejsce w kategorii drużyn chłopców w Halowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych. Była to dla nas ogromna radość!

Oprócz sukcesu drużynowego również indywidualnie nasi reprezentanci osiągnęli sukcesy:
  • 1 miejsce - Marcel Wanat - kl. 4c
  • 2 miejsce - Karol Markowicz - kl 5a
  • 1 miejsce - Super Sprinter - Jakub Stanclik - kl. 7b

Lista wszystkich uczestników turnieju:

dziewczęta
klasy 4
  • Wiktoria Dębiec, Julia Jopkiewicz, Martyna Tymko, Aleksandra Cendrowska, Blanka Pasek
 klasy 5
  • Hanna Broda, Maja Jaros, Nadia Lisowska, Nikola Rzędowska, Maja Zielińska

klasy 7
  • Aleksandra Szymczyk

chłopcy
klasy 4
  • Krzysztof Borkowski, Antoni Skowroński, Rafał Cudzik, Julian Łoziński, Michał Miązek, Szymon Niebudek, Karol Porębski, Adrian Skrzypczak, Mikołaj Cecot, Kacper Krakowiak, Jakub Lurzyński, Karol Nieroda, Marcel Wanat, Wojciech Sieja

klasy 5
  • Bartłomiej Bujak, Michał Kopacz, Karol Markiewicz, Kacper Polak, Bartłomiej Węgrzyn, Szymon Dudzik, Damian Bucki

klasy 6
  • Mateusz Niebudek, Antoni Wojtasik
 klasy 7
  • Jakub Stanclik, Krzysztof Glita, Kacper Cedro, Wiktor Kasprzyk, Konrad Kumorowski

Lista uczestników turnieju finałowego:

dziewczęta
klasa  4
  • Blanka  Pasek
 klasa  5
  • Maja Zielińska

chłopcy
klasa  4
  • Marcel Wanat, Wojciech Sieja, Karol Porębski, Karol Nieroda, Antoni Skowroński, Michał Miązek

klasy  5
  • Karol Markiewicz, Bartłomiej Węgrzyn, Szymon Dudzik, Bartłomiej  Bujak, Michał, Kopacz, Kacper Polak

klasa  6
  • Antoni Wojtasik

klasa  7
  • Jakub Stanclik, Kacper Cedro, Konrad Kumorowski, Krzysztof Glita

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie: mgr Lucyna Prędka, mgr Bożena Mrozińska.