Koło Przyrody Doświadczalnej

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 4b uczestniczą w realizacji autorskiego programu edukacji przyrodniczej o nazwie Koło Przyrody Doświadczalnej. Program realizowany jest w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

Jego treści umożliwiają rozwijanie zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologia, fizyka, chemia, geografia), poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń i obserwacji, określanie ich wyników i formułowanie wniosków.

Program zwraca uwagę na procesy i zjawiska przyrodnicze zachodzące w otaczającym nas świecie. Dzięki pobudzeniu aktywności i kreatywności ucznia, pozwala on na przygotowanie się w przyszłości do konkursów przyrodniczych.

Zastosowanie doświadczeń, obserwacji i pokazów przyrodniczych pozwala na lepsze przyswojenie trudnych, teoretycznych treści.