Energetyczne Centrum Nauki

Nowoczesna, w pełni interaktywna ekspozycja w Energetycznym Centrum Nauki
to rozrywka z jaką uczniowie kl. 2a mogli zapoznać się w ostatni dzień lutego.

Wędrując od stanowiska do stanowiska uczniowie poznawali źródła energii takie jak ropa, pierwiastki promieniotwórcze, wiatr i woda oraz zasady działania elektrowni i maszyn napędzanych tą właśnie energią.
    W ten sposób przekonali się, że pojęcia fizyczne, których przyswojenie sobie w szkole było ogromnym wysiłkiem, w praktyce mogą być wykorzystane do naprawdę dobrej zabawy?

Ponadto klasa wzięła udział warsztatach "Poza Ziemią", podczas których uczniowie wybrali się w badawczą misję w kosmosie.

W czasie podróży poszukiwali odpowiedzi na następujące pytania:
- Jak wyglądałoby życie na innych planetach?
- Ile mielibyśmy lat?
- Jak byłaby nasza waga?
- Jakie skarby kryją się pod ich powierzchnią?

Ważne i trudne pojęcia, których zrozumienie przysparza trudności, zostały przedstawione w niezwykle przyjaznej formie, która przemawia zarówno do dzieci jak i dorosłych.
   Zwiedzanie tej interaktywnej ekspozycji to świetne połączenie rozrywki z konkretną lekcją fizyki.